APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Signal je opäť o krok vpredu oproti WhatsAppu, či Messengeru. Dostáva zaujímavé funkcie, ktoré im bude konkurencia závidieť

Signal dostáva nové funkcie, ktoré konkurencií chýbajú.

Signal pravdepodobne ponúka jednu z najbezpečnejších foriem komunikácie, keď príde reč na ochranu súkromia. Službe sa dostalo extra pozornosti potom, ako WhatsApp ohlásil zmeny podmienok používania služby. Odvtedy Signal rastie raketovým tempom a možno povedať, že dnes pátri medzi hlavné alternatívy k Messengeru, či WhatsAppu.

Najnovšie portál Androidpolice.com upozorňuje na zaujímavé funkcie, ktoré aplikácia v týchto dňoch dostala. O čo konkrétne ide?

Signal dostáva nové funkcie

Približne dva týždne dozadu sme upozorňovali na to, že WhatsApp dostáva funkciu, ktorá umožňuje zrýchliť prehrávanie hovorených správ. Najnovšia BETA verzia aplikácie Signal v zostavení (5.6) prichádza s novými možnosťami, ako možno interagovať s hovorenými správami. Portál konkrétne upozorňuje nielen na možnosť zrýchlenia prehrávania hovorenej správy, ale aj na možnosť jej spomalenia. Ide o vcelku užitočnú funkciu, ako dostanete hovorenú správu, ktorej je ťažko rozumieť. Či už z dôvodu okolitého hluku, alebo z dôvodu nedostatočnej artikulácie odosielateľa správy.

Signal_funkcia spomalenia hovorenej spravy
Zdroj: androidpolice

Jedným z ďalších problémov, na ktorý reagujú vývojári aplikácie je, že v prípade hovorenej správy, ak opustíte aplikáciu, tak dôjde k pozastaveniu nahrávania pričom hlasová správa sa neuloží. Práve na toto reagujú vývojári, ktorí do aplikácie Signal pridali funkciu, ktorá v prípade, ak opustíte aplikáciu, uloží hovorenú správu do draftu. Inými slovami, nedôjde k jej odstráneniu. Funkciu určite oceníte pri dlhších monológoch, počas ktorých vystane potreba opustiť rozhrania aplikácie.

Signal_funkcia ulozenia hovorenej spravy po opusteni aplikacie
Zdroj: androidpolice

V prípade, ak by ste sa chceli stať testerom aplikácie a už dnes by ste chceli vyskúšať, ako nové funkcie funguje v praxi, tak môžete tak spraviť prostredníctvom prihlásenia sa do BETA programu. Následne postačuje stiahnuť, resp. aktualizovať aplikáciu prostredníctvom obchodu Google Play.

Čo hovoríte na nové funkcie? Sú podľa vás užitočnými? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close