Apple

Shazam je odteraz oficiálne súčasťou spoločnosti Apple. Čo to znamená pre túto hudobnú platformu?

Spoločnosť ešte v decembri minulého roka oznámila akvizíciu služby Shazam, no celý kúpny proces sa naťahoval až doteraz. Najväčším problémom bolo dlhomesačné preverovanie akvizície Európskou úniou, ktorá sa obávala nízkej hospodárskej súťaže na trhu. V septembri sme Vás ale informovali o tom, že EÚ akvizíciu Shazamu definitívne schválilo a Apple sa mohol konečne pustiť do finálnej fázy, ktorá bola ukončená presne 24.9. 2018 – v deň, kedy sa stala aplikácia Shazam oficiálnou súčasťou spoločnosti Apple.

„Spoločnosť Apple a Shazam majú za sebou dlhú spoločnú históriu. Shazam bola jednou z prvých aplikácií dostupných po spustení obchodu App Store a stala sa jednou z najobľúbenejších aplikácií pre fanúšikov hudby po celom svete,“ povedal Oliver Schusser, viceprezident Apple Music. „Vďaka spoločnej láske k hudbe a inováciám spájame naše tímy dohromady aby sme používateľom mohli poskytnúť ešte lepšie spôsoby, ako objavovať, prežívať a vychutnávať si hudbu.“

Čo to znamená pre Apple?

Oficiálne plány spoločnosti Apple zatiaľ známe nie sú, no vo vzduchu visí hneď niekoľko možností, akým smerom sa bude chcieť spoločnosť Apple uberať. Prvou možnosťou je implementovanie Shazamu priamo do systému iOS, ktorý by na mobilných zariadeniach s týmto operačným systémom ponúkal funkciu neustáleho načúvania a rozpoznávania hudby v pozadí, tak ako to majú napríklad aktuálne smartfóny Pixel 2 a Pixel 2 XL.

Ďalšou možnosťou je využitie technológie, ktorú Shazam používa, napríklad na vylepšenie niektorých aktuálnych produktov Applu. Prvým adeptom je zrejme Siri, ktorá už Shazam používa, no jej hlbšia integrácia so Shazamom by výrazne vylepšila jej schopnosti. Aplikácia Shazam je v rámci rozpoznávania hudby svetovou špičkou a táto technológia môže spoločnosti Apple v tejto oblasti výrazne pomôcť.

Budúcnosť aplikácie

Aplikácia Shazam bude takmer určite aj naďalej dostupná na všetkých platformách, keďže sa obavy EÚ nepotvrdili akvizícia dostala zelenú. Povráva sa, že aplikácia ale prejde čiastočnou zmenou, samozrejme, k lepšiemu. Zmena by sa mala týkať reklám v aplikácií. Tie by sa mali z aplikácie onedlho vytratiť, no zatiaľ nie je známe, ktorých platforiem sa to týka. Je velice pravdepodobné, že na zariadeniach s Androidom sa budú reklamy zobrazovať aj naďalej.

Zdroj: techradar.com, úvodný obrázok: Shazam

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
akvizícia Apple shazam
Close
Close