Xiaomi

Séria telefónov Xiaomi 12 nedostane jednu z technológií, ktorú sme mohli prvýkrát vidieť pri už rok starom smartfóne

Jedna z technológií, po ktorej baží čoraz viac používateľov, nebude v sérii smartfónov Xiaomi 12 prítomnou.

Predstavenie novej produktovej rady smartfónov Xiaomi 12 (Xiaomi 12, Xiaomi 12X, a Xiaomi 12 Pro)  je za rohom. Po boku pripravovaných smartfónov, má byť predstavená i nadstavba MIUI 13, čo odhalili nedávne úniky informácií. Rovnako treba povedať, že telefóny Xiaomi 12 by mali byť predstavené „veľmi skoro“, uviedol to riaditeľ spoločnosti len pár dní dozadu.

Samozrejme, tak ako každý rok, tak príchodom novej produktovej rady vlajkových telefónov, očakávame príchod i tých najnovších technológií. Už sa stalo pravidlom, že vlajkové smartfóny spoločnosti Xiaomi, sú výkladnou skriňou technológií. Tento rok, tomu tak celkom nemusí byť, naznačuje známy leaker informácií, Digital Chat Station. Ten prostredníctvom sociálnej siete Weibo priniesol správy, ktoré hovoria, že smartfónom bude chýbať jedna vlastnosť, ktorú sme mohli vidieť prvýkrát takto rok dozadu v telefóne ZTE Axon 20 5G. Na tému upozorňuje portál gizmochina.com.

Na kamerový modul pod displejom zariadenia zabudnite, tvrdí leaker informácií

Už asi ako tušíte, tak reč je o prednej kamere umiestnenej pod displejom zariadenia. Ide o technológiu, ktorá dlhé roky bola nedostupnou a to najmä z dôvodu, že výrobcovia nevedeli prekonať problém súvisiaci s priepustnosťou svetla cez displej. Vyzerá to ta, že spoločnosti Xiaomi sa to rovnako, ako iným výrobcom, doposiaľ nepodarilo vyriešiť, a to aj napriek tomu, že viacero výrobcov už predstavilo smartfón s touto technológiou.

Na druhej strane, ten istý leaker informácií hovorí, že produktová rada smartfónov Xiaomi 12 príde s unikátnym hlavným kamerovým modulom. Na sociálnej sieti Twitter publikoval status, v ktorom hovorí, že Xiaomi sa podarilo vytvoriť „najrýchlejší kamerový modul + najpokročilejšiu technológiu zaostrovania + ako aj najvyspelejší nočný režim“, aký sme mohli v smartfóne doposiaľ vidieť.

Tak či onak, neumiestnenie prednej kamery pod displej smartfónu, môže byť pre mnohých sklamaním. Očakáva sa, že nasledujúci rok sa „roztrhne vrece“ so smartfónmi, ktoré budú disponovať touto technológiou. Otázkou teda je, odradí vás absencia tejto technológie potenciálne od kúpy zariadenia, alebo nie? Podeľte sa snami o váš názor nižšie.

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close