fbpx
SamsungSpravodajstvo

Séria smartfónov Samsung Galaxy S21 by mohla priniesť odomknutie zariadenia pomocou hlasovej biometrie

Nová možnosť odomknutia smartfónu by mala byť súčasťou hlasového asistenta Bixby. Postupom času by sa mohla objaviť aj na ďalších zariadeniach

Budúca generácia vlajkových smartfónov zo série Galaxy S21 od juhokórejskej spoločnosti Samsung je už pomaly ale isto na ceste. Ich predstavenie sa má konať už začiatkom budúceho roka, čo však neodrádza zahraničných leakerov odhaľovať nové a nové informácie o týchto zariadeniach. Najnovšie sa na svetlo sveta dostali informácie o návrate už testovaného spôsobu autentifikácie prostredníctvom hlasového asistenta Bixby. Nová funkcionalita by mala byť jeho priamou súčasťou, pričom k dispozícii by mohla byť časom aj na ďalších zariadeniach, informoval zahraničný portál Sammobile.com.

Návrat hlasovej biometrie

Podľa najnovších informácií by malo prostredie One UI 3.1 prísť so zaujímavou možnosťou odomykania smartfónu prostredníctvom hlasu používateľa. Autentifikácia pomocou hlasu sa v asistentovi Bixby objavila už v minulosti, no nešlo o úplne dokonalú hlasovú biometriu. Hlasový asistent totižto umožňoval odomknutie smartfónu prostredníctvom hlasového hesla. Predpokladá sa však, že nová funkcia by mohla byť o niečo sofistikovanejšia.

Funkcia s názvom Bixby Voice by mala byť na zariadeniach zo série Galaxy S21 sprístupnená práve cez aktualizáciu softvérovej nadstavby One UI 3.1. Doposiaľ však nie sú známe žiadne technické parametre novej funkcie. Vieme iba to, že pôjde o ďalší spôsob hlasového odomknutia zariadenia, no keďže technológie za roky výrazne pokročili, bolo by na mieste očakávať príchod naozaj kvalitnej hlasovej biometrie.

Otázka bezpečnosti zatiaľ nie je úplne jasná

Keďže nepoznáme bližšie technické detaily budúceho riešenia prihlasovanie pomocou hlasu, nemôžme hovoriť o prípadnom zabezpečení takejto služby. Ak by Samsung siahol po riešení, ktoré už využíval v minulosti v podobe hlasového hesla, bezpečnosť by bola zásadne nižšia, ako v prípade využitia modernej hlasovej biometrie. Pokročilá hlasová biometria je totižto jednou z najbezpečnejších foriem autentifikácie, aká sa v dnešnom svete používa (napr. v bankovníctve). Pochopiteľne, využiteľnosť funkcie v praxi je otázna, no určite by išlo o ďalší zaujímavý a naozaj unikátny spôsob prihlasovania.

Funkcia by mala byť sprístupnená iba pre spomínané zariadenia zo série Galaxy S21. Keďže pôjde o distribúciu prostredníctvom aktualizácie softvérovej nadstavby, môžme uvažovať aj nad tým, že Samsung sa časom rozhodne pre sprístupnenie funkcie aj na ďalšie zariadenia.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close