SpravodajstvoXiaomi

Séria Redmi Note 11 odhalila výbavu ako i očakávanú cenu: Vďaka tejto vlastnosti budú modely ešte lacnejšie!

Smartfóny z radu Redmi Note 11 majú prísť len vo verzii s 5G konektivitou. Narozdiel od ich predchodcov však získajú len čipsety od MediaTeku.

Len pred pár dňami sme vám spomínali skorý príchod série Redmi Note 11 od Xiaomi. Tohtoročné „desiatky“ tak získajú svojich nástupcov ešte koncom tohto roka a môžeme očakávať, že budú bestsellermi vo svojej kategórii. Za celým úspechom tak bude stáť zrejme nízka cena, ktorá by mohla zaručiť, že modely prekonajú ešte predaje úspešnej série Redmi Note 10. Najnovšie tak unikla výbava i očakávaná cena zariadení. Ako teda bude vyzerať model Redmi Note 11 a jeho Pro verzia? Odpoveď nám prináša portál Xiaomadictos.com.

Redmi Note 11 príde vo verzii s 5G konektivitou

Ako sme mohli sledovať tento rok sériu, ktorá priniesla ako 4G verziu smartfónov, tak i jeden model s 5G konektivitou a čipsetom MediaTek Dimensity 700. Práve tento čipset zaručil modelu Redmi Note 10 5G nízku cenu, v čom plánuje pokračovať i séria Redmi Note 11. Základný model má totiž poháňať MediaTek Dimensity 810, ktorý tiež umožňuje pripojenie sa do 5G siete.

Ďalej u základného Redmi Note 11 očakávame taký 120Hz IPS LCD displej, ktorý bol ešte len pred rokom výsadou drahších smartfónov, dnes sa však vyššia obnovovacia frekvencia vie dostať i do naozaj lacných modelov. Známa je i 5000mAh kapacita batérie s podporou 33W nabíjania, hlavný snímač kamery s 50 megapixelmi a nezabudnime ani na to, že tento model bude ponúkať až 8GB pamäte RAM či dokonca 128GB úložisko. Cena základného modelu sa bude však pohybovať na veľmi nízkej úrovni. Štartovacia cena v Číne má byť v prepočte totiž iba 160€.

Redmi Note 11 možný dizajn
Zdroj: Xiaomiadictos.com

Pro verzia smartfónu si taktiež vyslúži MediaTek

Fanúšikov procesorov od spoločnosti Qualcomm rozhodne nepotešíme. Nová séria modelov z radu Redmi Note 11 totiž nemá získať čipsety z radov Snapdragon, čím však má ušetriť a modely majú byť o niečo lacnejšie. Redmi Note 11 Pro má tak byť poháňaný čipsetom MediaTek Dimensity 920 vyrobený 6nm technológiou, ktorý má byť o niečo menej výkonný než Snapdragon 778G, no celkovo ide o veľmi podobné procesory.

V prípade Pro verzie smartfónu sa tešiť môžeme už na 120Hz AMOLED displej, rovnako 5000mAh batériu a dokonca až na 67W či 120W nabíjanie. V súčasnosti však nevieme povedať, pre ktorú možnosť sa spoločnosť rozhodne. Hlavný snímač kamery by mal mať 108mpx a úložisko zasa kapacitu 256GB. Pamäť RAM bude mať rovnako najvyššiu kapacitu 8GB. Bonusom budú tiež i reproduktory vyrobené v spolupráci so spoločnosťou JBL. Cena modelu Redmi Note 11 Pro má štartovať v Číne na úrovni 214€.

Zdá sa, že Xiaomi sa spolieha čoraz viac na spoločnosť MediaTek, ktorá veľmi polovodičovou krízou netrpí. Navyše však produkuje lacnejšie súčiastky, vďaka ktorým môžu byť modely o niečo dostupnejšie. Tieto informácie sú však predbežné a určite ich nemôžeme brať za oficiálne. Predstavenie modelov je však s istotou naplánované ešte na tento rok.

Čo poviete na výbavu modelov z radu Redmi Note? Kúpili by ste si niektorý z týchto modelov? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close