SpravodajstvoXiaomi

Séria Redmi K50 opäť prinesie model zameraný na špičkový výkon: Takéto vlastnosti očakávame

Modely z radu Redmi K50 prinesú so sebou i herné smartfóny. Tie majú získať čipset od spoločnosti MediaTek a skvelú kameru.

Podobne ako je tomu v prípade predstavovania modelov zo série Xiaomi 12, séria Redmi K50 je už za rohom. O vlajkovej sérii od dcérskej spoločnosti Xiaomi, Redmi vieme, že plánuje nasadiť ako prvá výkonný čipset MediaTek Dimensity 9000. My už dnes vieme, že túto sériu i budúci rok doplní herný model, ktorý bude taktiež poháňaný týmto čipsetom vyrobeným 4nm výrobným procesom. A tento herný model nepríde sám. Xiaomi sa snaží spopularizovať herné smartfóny a ak získajú takúto výbavu, aká dnes unikla, tak môžeme očakávať, že sa predaje herných zariadení navýšia. O výbave nás informoval portál Xiaomiadictos.com a my sa na nové zariadenia určite tešíme.

Herné smartfóny zo série Redmi K50 uvidíme hneď dva

Aby sme sa však netešili, jeden z dvojice herných smartfónov od Redmi bude dostupný len na čínskom trhu. S najväčšou pravdepodobnosťou sa tak ku nám dostane len model známy pod kódovým menom Matisse, ktorý však bude tým výkonnejším z dvojice. Poháňaný má byť spomínaným čipsetom MediaTek Dimensity 9000 a jeho názov bude zrejme Redmi K50 Gaming. Rovnako ako tohtoročný model má však prísť na globálny trh pod spoločnosťou Poco a názvom Poco F4 GT. O smartfóne vieme, že získa buď 64mpx alebo 108mpx hlavný snímač kamery, ktorý bude doplnený buď o dva alebo tri ďalšie snímače.

Model určený len pre Čínu bude menej výkonný

Rovnako ako u prvého modelu Xiaomi vsadí na lacnejšie čipsety od spoločnosti MediaTek, tentokrát však pôjde o menej výkonný Dimensity 7000. Redmi K50 Gaming Standard Edition tak s istotou získa 64mpx kameru zloženú z troch snímačov, o ktorých zatiaľ viac nevieme. Model v kódoch poznáme pod menou Rubens a už teraz vieme s istotou povedať, že za hranice Číny nezájde.

Séria Redmi K50 tak bude obohatená i o herné smartfóny, to však neznamená, že neprídu i klasické smartfóny, na ktoré sme zvyknutí. Očakávať môžeme isto i modely s čipsetom od spoločnosti Qualcomm z radov Snapdragon. Táto vlajková línia od spoločnosti Redmi už pravidelne prináša špičkové modely s tým najlepším čipsetom za skvelú cenu. A budúci rok tomu nebude inak. Predstavenie smartfónov z tejto série je naplánované na koniec tohto roka a my už teraz vieme, že to bude veľkolepé. Nové zariadenia sa však na náš trh dostanú pod krídlami spoločnosti Poco.

Čo poviete na výbavu týchto smartfónov, pozdáva sa vám? A tešíte sa na predstavenie smartfónov z radu Redmi K50? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close