NávodyXiaomi

Seká vám vaše Xiaomi? Pomocou tohto triku môžete zistiť, či problémom nie je nedostatok RAM pamäte!

Pozrite sa, ako môžete zistiť, či máte aktuálne dostatok voľnej RAM pamäte vo vašom Xiaomi, Redmi, či Poco smartfóne. Túto funkciu neprehliadajte!

Pri našich zariadeniach, najmä smartfónoch, sa môžeme z času na čas stretnúť so spomalenými reakciami, či sekaním. Ide o problém, s ktorým sa môžu stretávať najmä majitelia dostupnejších modelov smartfónov, ktoré sú jednoducho menej výkonné v porovnaní s vlajkovými zariadeniami.

Jedným z častých problémov, je nedostatok RAM pamäte. Čo to vlastne je? Pod RAM pamäťou si môžete predstaviť dočasné úložisko, ktoré slúži na zapisovanie dát, s ktorými aktuálne narábate. Inými slovami, ak otvoríte napríklad nejaký PDF súbor tak ten je dočasne prítomným v tejto pamäti. Prípadne keď spustíte hru, či nejakú aplikáciu, tak sa v danom momente nachádza v RAM pamäti, pokiaľ ju nevypnete. Potom, ako vypnete hru, či aplikáciu, tak sa z RAM pamäte „vymaže“.

Jedným z neduhov Android smartfónov je, že aj keď vypnete aplikáciu, či prestanete pracovať s dátami, tak útržky drobných kódov sú aj naďalej roztrúsené naprieč RAM pamäťou. To je aj jeden z dôvodov, prečo sa odporúča v  pravidelných intervaloch reštartovať zariadenie. Dôvodom je, že pri reštarte zariadenia dôjde nielen k reštartovaniu spustených procesov, resp. dôjde k ich vypnutiu, ale aj k vyčisteniu zvyškov dát v RAM pamäti, ktoré tam nemajú čo robiť.

Ako môžete zistiť vo vašom Xiaomi, či nemáte zaplnenú RAM pamäť?

Vo všeobecnosti platí, že čím väčšiu máme RAM, tak tým viac aplikácií môžeme mať súčasne otvorených a pracovať s nimi. Ako však možno zistiť, či máme ešte dostatok voľnej RAM pamäte? V Xiaomi, Redmi, resp. v Poco smartfónoch, môžeme za týmto účelom využiť jednu z dobre schovaných funkcií, aby sme identifikovali, ako je RAM pamäť vyťažená v reálnom čase. Poďme sa pozrieť, ako na to.

V prvom kroku si otvorte Nastavenia vášho smartfónu. Následne zvoľte možnosť Domovská obrazovka. Potom opäť zvoľte možnosť Domovská obrazovka a následne aktivujte funkciu Zobraziť stav pamäte.

Teraz, keď vyvoláte okno s otvorenými aplikáciami, tak vo vrchnej časti obrazovky uvidíte, koľko RAM pamäte aktuálne ešte máte k dispozícii z celkovej kapacity dostupnej RAM pamäte.

Aktualne volna RAM pamat_xiaomi_4
Zdroj: Vosveteit

Pevne veríme, že tip na funkciu vás zaujala a hlavne, že ju využijete.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close