SpravodajstvoVesmír

Šéf NASA prezradil, čo si myslí o existencii života mimo Zeme. Prekvapujú vás jeho slová?

Bill Nelson sa prikláňa k názoru, že vo vesmíre nie sme sami.

Život ako ho poznáme, sme doposiaľ mimo našej Zeme neobjavili. To je holý fakt. Na druhej strane treba povedať, že máme prvé náznaky, že by mohol byť prítomným nielen na Marse, ale aj na Venuši, hoci v jednoduchej podobe. Tak či onak, bolo by asi naivné a pravdepodobne aj egoistické myslieť si, že sme vo vesmíre sami. Ide o tak obrovský priestor, ktorý málo kto si z nás vie predstaviť. Na druhej strane treba povedať, že sa nedá vylúčiť ani scenár, že sme sami, prípadne že sme jediná inteligentná civilizácia.

Čo si však o živote mimo Zeme myslí šéf americkej NASA, Bill Nelson? Ten sa podľa vyjadrení, na ktoré poukazuje portál Futurism.com, prikláňa k názoru, že nie sme vo vesmíre sami. 

„Sme sami? Osobne si myslím, že tomu tak nie je“ uviedol Nelson.

Jeho slová prišli krátko potom, ako Pentagon zverejnil správu o UFO

Nelson sa k tejto téme vyjadril pre spravodajský portál CNN a jeho reakcia prišla krátko potom, ako bola zverejnená správa americkým Pentagonom súvisiaca s fenoménom UFO. Správa ako taká hovorí o nevysvetliteľných objektoch zachytených na oblohe. Nedošla však k žiadnym jasným záverom. Vo všeobecnosti nechala túto otázku aj naďalej otvorenú, či objekty porušujúce fyziku a nám známe technológie, sú zemského alebo iného pôvodu.

„Ale pokiaľ ide o vesmír, pamätajte, že vesmír je enormne obrovský,“ povedal Nelson pre CNN. „Máme program v NASA, ktorý sa volá hľadanie mimozemskej inteligencie. Ale zatiaľ sme nezaznamenali žiadnu komunikáciu od niečoho, čo je inteligentné. “

Nelson v súvislosti s publikovanou správou ďalej hovorí, že nemá žiaden relevantný dôkaz o UFO, ale aj napriek tomu si myslí, že existujú. Odôvodňuje to tým, že mnohé zachytené objekty presahujú možnosti známych technológií v ktorejkoľvek krajine.

„Nepoznáme odpoveď na to, čo videli títo piloti námorníctva,“ dodal Nelson. „Teraz vedia, že niečo videli, ktorý ďalej dodal: „Vystopovali to, zamkli to na radar, išli za tým, zrazu sa objekt rýchlo presunul z jedného miesta na druhé. Táto správa nám hovorí, že týchto pozorovaní bolo viac ako 140.“

Nelson odpoveďou vyššie reagoval najmä na zverejnené video americkým námorníctvom, kde bol zachytený objekt, o ktorom nevieme, čo to je.  Video si môžete pozrieť nižšie.

Čo si myslíte o fenoméne UFO, resp. o živote ako takom mimo našej Zeme. Existuje, či nie? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close