Spravodajstvo

Sčítanie.sk: Už sa sčítalo približne 70% obyvateľov. Pozor, zostáva vám už len približne 10 dní na sčítanie!

Neodkladajte sčítanie na poslednú chvíľu. Konečný termín, 31.marec, sa nezastaviteľne blíži.

Približne mesiac dozadu sme vám priniesli správy v súvislosti so sčítaním obyvateľov Slovenska. Ukázali sme vám, ako samotné sčítanie prebieha, ako aj to, aký typ otázok sa vás úrad opýta. Rovnako sme upozorňovali na to, že po prvýkrát prebieha online. Čo je výrazná zmena v porovnaní s posledným sčítaním spred 10-rokov, kedy sčítanie prebiehalo fyzicky.

Prečo je sčítanie tak dôležité?

Toto sčítanie je výnimočné z viacerých uhlov pohľadu. Okrem to ho, že tvorcovia politík na základe neho prispôsobujú jednotlivé politiky, tak zároveň ide o prvé sčítanie, na základe ktorého budú samosprávam prideľované podielové dane. Inými slovami, viete tak ovplyvniť kvalitu života vo vašom okolí.

Najnovšie samotný úrad prostredníctvom sociálnej siete Facebook zdieľal informáciu, že doposiaľ sa sčítalo približne 70% obyvateľov.

„..Aj keď sa celkový počet sčítaných obyvateľov za celé SR momentálne blíži k 70 %, poznáme už aj obce, ktorým sa darí sčítať ešte rýchlejšie. Lídrom v počte sčítaných obyvateľov je malá obec v Prešovskom kraji – Nižná Pisaná, ktorá eviduje 98 % sčítaných obyvateľov a je tak inšpiráciou aj pre ďalšie obce a mestá.“ píše úrad v publikovanom statuse.

Do konca sčítania obyvateľov ostávajú približne 2 týždne! ⏰

Aj keď sa celkový počet sčítaných obyvateľov za celé SR…

Uverejnil používateľ Sčítanie obyvateľov, domov a bytov 2021 Streda 17. marca 2021

Úrad rovnako prízvukuje, že do konca sčítania zostávajú už len približne 2 týždne. Konečný termín totiž je 31.3.2021, do kedy sa musíte sčítať. Okrem iného sčítať sa môžete aj prostredníctvom aplikácie nižšie.

Čo ak sa nesčítate?

Hneď treba povedať, že sčítanie je povinné. Ak sa rozhodnete nezúčastniť, tak vám teoreticky hrozí aj pokuta. Rovnako však treba povedať, že existuje aj forma asistovaného sčítania, ktorá potrvá do októbra tohto roka. Tu však treba dodať, že o túto formu sčítania treba požiadať, nie je automatickou.

V každom prípade, samotné sčítanie trvá len niekoľko minút. Nám to trvalo približne 3-minúty.  V prípade, ak by ste sa chceli teraz vrhnúť do procesu sčítania, tak vám dávame do pozornosti aj stránku Sčítanie.sk, prostredníctvom ktorej prebieha samotné sčítanie.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close