SpravodajstvoTECHNOLÓGIEWindows

Schyľuje sa ku transakcii roka? Microsoft by údajne mohol kúpiť časť Nokie

Objavili sa správy, ktoré hovoria, že Microsoft by mohol kúpiť časť spoločnosti Nokia. Tentokrát však nepôjde o smartfóny

Microsoft svojho času patril medzi popredných hráčov na trhu so smartfónmi. Spoločnosti sa podarilo konkurovať ako Androidu, tak aj iOS. Neskôr dokonca kúpil aj mobilnú divíziu Nokie, ktorá mala byť akcelerátorom rastu. Bohužiaľ, spoločnosť „zaspala“ na vavrínoch a s Windows Mobile platformou to išlo dolu vodou, až spoločnosť v 2016 dala Nokii zbohom, predala ju spoločnosti HMD za 350 miliónov dolárov. Okrem iného neskôr zanevrela aj na celú platformu Windows Mobile, ktorú oficiálne odpísala koncom minulého roka, hoci o jej konci sa vedelo už predtým.

Spoločnosť pri kúpe Nokii, za ktorú mimochodom zaplatila 7 miliárd dolárov, mala príležitosť kúpiť aj sieťovú divíziu, avšak v tom čase nebola pre ňu stredobodom záujmu. To sa teraz podľa informácií portálu forbes.com, ktorý sa odvoláva na agentúru CCS Insight, mení.

Nejde o divíziu venujúcu sa smartfónom, ale o…

Podľa aktuálnych správ by Nokia mohla mať v pláne potenciálny predaj časti podniku. Ide konkrétne sieťovú časť spoločnosti (Nokia Networks), o ktorú mala prejaviť záujem  nemenovaná americká firma, ktorá je zameraná na techniku. Jedným z údajných adeptov, ktorý prichádza do úvahy,  by mala byť už spomínaná spoločnosť Microsoft. Okrem iného sa vo zvýšenej intenzite hovorí aj o spoločnosti Intel.

Pre potenciálneho kupca by táto transakcia znamenala okamžité získanie zákaziek pri budovaní 5G sietí naprieč viacerými regiónmi sveta. Zároveň treba povedať, že táto transakcia by dávala zmysel aj z pohľadu globálnej politiky, kedy by USA získalo domácu firmu, ktorá by bola schopná pokryť potreby krajiny vrátane expanzie do ďalších regiónov sveta. Za spomenutie určite stojí tiež povedať, že Nokia v nedávnej minulosti uzavrela dohodu o tom, že sa stane jedným z hlavných dodávateľov 5G vybavenie pre najväčšieho operátora v Británii.

V každom prípade, Nokia s kapitálom a kontaktmi spoločnosti Microsoft, by mohla v tomto segmente podnikania raketovo rásť.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close