SpravodajstvoWindows

Satya Nadella stále vidí budúcnosť Cortany priaznivo. S Alexou od Amazonu idú bok po boku

Mnoho internetových portálov, a čiastočne aj my, doslova pochovalo digitálnu asistentku Cortana ihneď po predstavení prvých laptopov a desktopov s operačným systémom Windows 10, ktoré budú podporovať a spolupracovať s konkurenčnou Alexou od spoločnosti Amazon. Úplne iný názor má, nie moc slávny, CEO Microsoftu Satya Nadella, ktorý vidí budúcnosť Cortany naozaj priaznivo. Digitálnu asistentku Alexa podľa jeho slov prijal s nadšením a teší sa, že bude spolupracovať so zariadeniami s operačným systémom Windows.

„Dnešní asistenti sú pomerne hlúpi“

„Práve preto sme začali spolupracovať s digitálnou asistentkou Cortana. Chceme ju privítať na našich zariadeniach hlavne preto, pretože veríme v svet, kde by bola aj naša vlastná asistentka dostupná na ktoromkoľvek zariadení. Tým pádom musíme dať aj my možnosť ostatným asistentom, aby sa mohli presadiť na našich zariadeniach,“ poznamenal.

Cortana má obrovské zdroje informácií

Spoločnosť Microsoft vidí silu Cortany hlavne v jej vynikajúcich možnostiach v spojitosti medzi prácou a životom. „Cortana má množstvo informačných zdrojov, z ktorých možno čerpať informácie napríklad Windows 10, Office 365, Xbox a ďalšie. Práve tieto informácie vylepšujú jej komunikačné schopnosti s používateľmi,“ povedal Nadella.

Budúcnosť Cortany podľa Nadellu

Nie moc obľúbený CEO Microsoftu taktiež zhrnul situáciu dnešných asistentov a podelil sa, kde vidí Cortanu v budúcnosti. „Digitálni asistenti sú v súčasnej dobe pomerne hlúpi. Ich komunikačné schopnosti nie sú na postačujúcej úrovni. Microsoft investoval do AI naozaj veľa a Cortana by v budúcnosti mohla vykonávať najrôznejšie rozhovory o všetkých možných témach s používateľmi, takmer na ľudskej úrovni.“

Na konci jeho prejavu počas stredajšieho hovoru s investormi povedal, že si nepredstavuje budúcnosť, v ktorej vládne iba jeden digitálny asistent. Dúfajme, že sa Nadella opäť nemýli a neplánuje Cortanu potajomky odpísať, ako mobilnú Windows platformu. Ako si predstavujete digitálnu asistentku Cortana v budúcnosti Vy? Jej najväčším nedostatkom je podľa nás hlavne nedostatočná kompatibilita a dostupnosť v iba vybraných krajinách, čo jej určite na schopnostiach a sláve nepridáva.

Zdroj: mspoweruser.com, úvodný obrázok (vlastný)

 

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close