APLIKÁCIE A HRY​​Xbox

Satya Nadella: „Microsoft bude aj naďalej agresívne investovať do herného priemyslu“

Niekoľko dní dozadu sa niesli v duchu finančnej správy spoločnosti Microsoft, ktorá ukazovala ako sa po ekonomickej stránke darí redmontskému gigantovi. Mnohým do oka padlo okienko týkajúce sa hernej divízie, ktorá dokázala vygenerovať viac ako 10 miliárd dolárov. Čo je odpoveďou na vyjadrenie CEO spoločnosti Satya Nadella, ktorý povedal:

„V hernom priemysle vyvíjame enormné expanzné úsilie od toho ako sú hry vytvárané a distribuované až po to ako sú hrateľné a vnímané, prvýkrát sme prekonali príjmy vo výške viac ako 10 miliárd dolárov. Agresívne investujeme do obsahu, komunity a cloudových služieb v každom koncovom bode s cieľom, aby sme prehĺbili angažovanosť s hráčmi… PlayFab zrýchľuje našu víziu vybudovať cloudovú platformu svetovej úrovne pre herný priemysel cez mobilné zariadenia, počítače a konzoly. Pridanie piatich nových herných štúdií podporilo náš vývoj obsahu s cieľom podporiť naše rýchlo rastúce herné služby.“

V hernom priemysle nevidí budúcnosť len samotná spoločnosť Microsoft, ale aj jej konkurencia. Napríklad len nedávno sa objavili informácie o tom, že Google údajne pracuje na vlastnej hernej platforme. Tomu, že herný priemysel nedosiahol ešte svoj vrchoľ nasvedčujú aj ďalšie správy, ako je napríklad zaradenie diskusií týkajúcich sa zaradenia e-Športu ako oficiálnej športovej disciplíny na nasledujúcej olympiáde, ktorá sa bude konať v Ázii.

Zdroj: WindowsCentral, úvodný obrázok: vlastný

 

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close