HuaweiSpravodajstvo

Sankcie USA voči Huawei nezabránia spoločnosti aj naďalej rásť. Hovorí analytik

Analytik si myslí, že trhový podiel Huawei v domácej Číne do roku 2020 dosiahne 50%, a to aj napriek sankciám zo strany USA.

Huawei aj napriek sankciám zo strany USA bude pravdepodobne aj naďalej rásť. Hoci posledné štatistiky predajov smartfónov v Európe hovoria o poklese, tak v domácej Číne spoločnosť raketovo rastie. Od uvalenia sankcií Huawei  v Číne predal o 30% zariadení viac, ako za rovnaké sledované obdobie minulého roka.

Huawei bude aj naďalej rásť

Analytik Ming-Chi Kuo z analytickej spoločnosti TF International Securities si myslí, že rast spoločnosti Huawei v domácej Číne bude aj naďalej pokračovať. Podľa jeho odhadov spoločnosť zvýši svoj trhový podiel z 35-40% až na 45-50% do konca roka 2020. Na druhej strane však dodáva, že na globálnom trhu môže postupne strácať.

„V dôsledku problému s certifikáciou Android však bude mať vplyv na globálny trhový výkon spoločnosti Huawei, kde predaj môže klesať. Spoločnosť Huawei preto prijala nové stratégie na zníženie týchto rizík,… “, vysvetlil Kuo.

Analytička spoločnosti Canalys, Mo Jia, si myslí, že pridanie spoločnosti na zoznam “Entity List” americkou vládou má dva efekty. Jedným je oslabenie predajov na globálnych trhoch, a druhým je akcelerovanie predajov v domácej Číne.

„Pridanie spoločnosti Huawei na zoznam Enity List v USA spôsobilo neistotu v zámorí, ale v Číne to pomohlo akcelerovať predaje,“ uviedla analytička Canalys Mo Jia.

90-dňová licencia

V súčasnosti USA predĺžilo Huawei 90-dňovú licenciu, ktorá skončila len pred pár dňami o ďalších 90-dní. Licencia umožňuje udržiavať pri “živote” aktuálne existujúce smartfóny (pozn. redakcie: aktualizovať OS Android), nových zariadení sa to však netýka. K predĺženiu licencie údajne došlo preto, aby americká vláda dala dodatočný čas zákazníkom Huawei, aby prešli ku konkurenčným výrobcom. Tak znelo oficiálne vyhlásenie. CEO spoločnosti Huawei, Ren Zhengfei, následne reagoval, že urobia všetko preto, aby do roku 2021 neboli závislí od amerických technológií.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close