SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

SanDisk ukázal svetu najväčšie USB na svete s kapacitou 4TB. Cena a dostupnosť je ale neznáma

Výstava CES 2019 je v plnom prúde a svetové technologické spoločnosti neustále predstavujú svoje nové produkty a technologické výdobytky, ktoré by sa mali už v tomto roku dostať na pulty obchodov. Jednou z noviniek je aj opätovné predstavenie najväčšieho USBčka na svete, ktoré svetu predstavila spoločnosť SanDisk.

Od klasiky má ďaleko

Najnovší prototyp od spoločnosti SanDisk disponuje až 4TB úložným priestorom, čo je o 4-krát viac, ako jeho minuloročný predchodca, ktorý sa ale nakoniec nedostal nikdy do predaja. Nové USBčko od SanDisku ale už nie je tým klasickým USB, ktoré jednoducho vytiahnete z vačku a zapojíte ho priamo do počítača. I keď je veľmi malých rozmerov a môžete ho mať neustále vo svojom vačku, ku počítaču ho budete musieť pripojiť malým USB-C káblom. Vďaka tomu sa blíži ku vzhľadu najnovších prenosných SSD úložísk, ktorých rozmery sa neustále zmenšujú, no ich rýchlosť a kapacita sa neustále zvyšuje.

Dostane sa vôbec do predaja?

Ako sme už spomínali vyššie, minuloročný rekordér od SanDisku s kapacitou 1TB sa do predaja nakoniec nedostal. Aj v tomto prípade sa jednalo len o prototyp, ktorý nám SanDisk ukázal na výstave CES. Potencionálni záujemcovia si tým pádom budú musieť počkať na ďalšie informácie od spoločnosti SanDisk. Tá totižto počas predstavenia nového USB nezverejnila ani dátum dostupnosti, ako ani cenu.

Zdroj: neowin.net, úvodný obrázok (macroumors.com)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s

Tip pre vás  Poisti si svoje každodenné cestovanie za volantom s touto skvelou FullHD kamerou, ktorá aktuálne stojí iba 14 eur
podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený


Tagy
Close
Close