SamsungSpravodajstvo

Samsung zaznamenal v 3. štvrťroku 2020 doposiaľ najvyššie príjmy z predaja svojich produktov

Juhokórejský gigant zaznamenal skokový nárast v príjmoch a výnosoch a to aj napriek pretrvávajúcej pandémii nového koronavírusu

Po nedávnom odhalení príjmov spoločnosti Huawei za 3. kvartál tohto roku sa svojimi príjmami pochválila aj spoločnosť Samsung, ktorá taktiež pomerne neočakávane ohlasuje naozaj výborné čísla. V 3. štvrťroku 2020 zaznamenal juhokórejský technologický gigant rekordne vysoké konsolidované príjmy, ktoré oproti predošlým obdobiam doslova poskočili. Skvelé výsledky ohlasuje spoločnosť aj v rámci prevádzkových a čistých ziskov.

Nečakaný skokový nárast tržieb a ziskov

Spoločnosť Samsung zaznamenala v 3. kvartáli tohto roku doteraz najvyššie štvrťročné príjmy vo výške 66,96 bilióna KRW, čo je v prepočte zhruba 50 miliárd eur. Oproti rovnakému obdobiu z minulého roka tak ide až o 8% nárast v príjmoch.

„Aj keď pandémia COVID-19 pokračuje po celom svete, opätovné otvorenie kľúčových ekonomík viedlo k výraznému zvýšeniu spotrebiteľského dopytu. Spoločnosť Samsung Electronics dokázala agresívne reagovať prostredníctvom flexibilného riadenia globálneho dodávateľského reťazca (SCM) a vykazovala svoje najvyššie štvrťročné príjmy,“ uvádza spoločnosť Samsung na svojich stránkach.

Štvrťročný prevádzkový zisk spoločnosti Samsung vzrástol oproti predošlému štvrťroku až o 52%, pričom dosiahol úroveň 12,35 bilióna KRW, v prepočte teda zhruba 8,6 miliardy eur. V porovnaní s predošlým rokom ide o nárast až o 59%. Výrobca to pripisuje najmä zvýšenému dopytu po smartfónoch a spotrebnej elektronike ako aj efektívnej správe nákladov. Čistý zisk spoločnosti dosiahol výšku až 9,36 bilióna KRW čo je v prepočte takmer 7 miliárd eur.

Zisky vykázali takmer všetky divízia

Juhokórejský výrobca zaznamenal nárast v zárobkoch v zrejme všetkých divíziách. Solídne zisky vykázala nie len divízia zameraná na vývoj pamätí, ale aj ďalšie divízie zamerané na výrobu mikročipov, či displejov. Medzi dôležitých ťahúňov patrí aj mobilná divízia, ktorá zaznamenala skokový 50% nárast v predajoch smartfónov. Veľkú úlohu údajne zohrávali vlajkové smartfóny, ale aj posilnenie pozície na trhu s dostupnejšími zariadenami. Značný nárast v predajoch zaznamenala spoločnosť Samsung aj v oblasti ďalšej spotrebnej elektroniky, pričom významný nárast má na svedomí najmä predaj prémiových televízorov a spotrebičov.

Samsung neočakáva dobrý koniec roka

Za výborným 3. štvrťrokom však spoločnosť Samsung očakáva mierny pokles v ďalšom zúčtovacom období. Pokles ziskov v 4. štvrťroku bude spôsobený najmä oslabením dopytu po pamäťových čipov zo strany serverových zákazníkov, no dopad na zisky bude mať aj zintenzívnenie konkurencie na trhu s mobilnými zariadeniami a spotrebnou elektronikou.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close