Spravodajstvo

Samsung bude blokovať aktualizácie Windowsu

V prípade ak by sme vám povedali, že do vášho počítača bola nainštalovaná aktualizácia, ktorá obsahovala súbor „Disable_Windowsupdate.exe“ asi by ste chytili paniku, že sa jedná o malwere alebo nejaký vírus. Ale koniec koncom, nemusí tomu tak byť, spoločnosť Samsung sa rozhodla bojovať s automatickými aktualizáciami Windowsu vo svojich zariadeniach, pre ktoré navrhol špeciálny software (SW Updater), ktorý zabráni či už automatickým, ale aj manuálnym aktualizáciám systému.

samsung

Viacerí experti, nad týmto len nechápavo krútia hlavou prečo to Samsung urobil. Samsung to zdôvodňuje tým, že chce aby bola zabezpečená stabilita ich softvérových systémov v počítačoch a aby nedochádzalo ku konfliktom v programoch. Tento systém úplne zablokuje stránku Windows update a aj keď máte povolené aktualizácie cez Windows update tak sa vám nič nenainštaluje a dokonca ani keď dáte aktualizovať Windows ručne tak sa vám to nepodarí. SW Updater funguje na princípe kontroly registrov systému Windows, kde blokuje prístup tretím stranám (teda Windowsu). Pokiaľ si chcete aktualizovať systém Windows bežným spôsobom, stačí SW Updater úplne odinštalovať, čim odstránite blokovanie aktualizácií.

Zdroj: Windowscentral.com, Neowin.net

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close