SamsungSpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Samsung vydal akútnu bezpečnostnú aktualizáciu snímača odtlačkov prstov pre smartfóny Galaxy S10 a S10+

Smartfóny Samsung Galaxy S10 a Galaxy S10+ obdržali akútnu aktualizáciu softvéru zabudovaného snímača odtlačkov prstov. Aktualizácia bola vydaná bez akéhokoľvek upozornenia a používateľov spomínaných smartfónov doslova zaskočila. O aktualizácii informoval zahraničný technologický portál GSMArena.com.

Neodkladná biometrická bezpečnostná aktualizácia

Nová aktualizácia sa podľa všetkého zaoberá nie moc dobrým zabezpečením zabudovaného snímaču odtlačkov prstov, ktorý bol len pred niekoľkými dňami oklamaný 3D výtlačkom odtlačku prstu. V poznámke ku aktualizácii sa píše, že sa jedná o biometrickú bezpečnostnú aktualizáciu pre snímač odtlačkov prstov. Zmeny sa týkajú ale aj samotného výkonu snímaču. Ten je podľa viacerých zdrojov oveľa responzívnejší a rýchlejší, ako v prípade staršej softvérovej verzie.

Používatelia aktualizáciu obdržali ihneď

Keďže sa jedná o akútnu aktualizáciu softvéru, jej distribúcia bola takmer okamžitá. Používatelia musia iba otvoriť vyskakovaciu notifikáciu, ktorá ich o aktualizácii informuje. Po jej nainštalovaní dokonca nie je potrebné ani reštartovať zariadenie, čiže si ju bežný používateľ takmer ani nevšimne.

Zmena sa týka iba spomínaných zariadení Samsung Galaxy S10 a Galaxy S10+. V prípade smartfónu Galaxy S10e je využívaný klasický snímač odtlačkov prstov, ktorý zrejme bezpečnostnú aktualizáciu nepotreboval.

Zdroj: GSMArena.com, úvodný obrázok (Youtube – Samsung)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close