Spravodajstvo

Samsung verí, že dock-ovacie zariadenia s Androidom sa dokáže prepnúť do Windows módu

Samsung prišiel s patentom, ktorý prináša DUAL – OS, ktorý bude fungovať ako klasický Android smartphone a po pripojení do dock-ovacieho zariadenia prepne tablet do Windows módu. Ďalej, v rámci opisu patentu Samsung hovorí, že na týchto hybridných tabletoch bude možné spustiť väčšinu aplikácií ako na PC a displej mobilného zariadenia by mohol slúžiť ako „druhý“ displej buď v móde Android-u, alebo ako rozšírenie Windows-u.

Samsung smartphone patent (Zdroj: Windowscentral.com)
Samsung smartphone patent (Zdroj: Windowscentral.com)
Samsung smartphone patent
Samsung smartphone patent (Zdroj: Windowscentral.com)

Samozrejme, toto riešenie ktoré si Samsung dal patentovať neznamená, že v blízkej dobe by sa mali na pultoch ocitnúť nové Android – Windows zariadenia, avšak aspoň nám ukazuje akým smerom uvažujú tie najväčšie spoločnosti na trhu. Mimochodom podobný kúsok priniesol napríklad Asus v prevedení výkonných tabletov Transformers (avšak len vo verzii Android).

 Informácie o tom priniesol portál Patentlymobile.com, Windowscentral.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close