SamsungSpravodajstvo

Samsung v Južnej Kórei a v Číne ukončí výrobu LCD displejov. Nie je po nich dopyt

Spoločnosť Samsung sa rozhodla ukončiť výrobu LCD panelov v domácej Južnej Kórei a v Číne. Stane sa tak do konca tohto roka.

Juhokórejský výrobca smartfónov a ďalšej elektroniky, spoločnosť Samsung, plánuje v priebehu roka ukončiť výrobu LCD panelov (displeje založené na technológii tekutých krištáľov). Ukončenie výroby bude postupné, najprv v Južnej Kórei a ku koncu roka aj dôjde k ukončeniu výrobe aj v Číne. Na tému upozorňuje agentúra Reuters.com.

Dôvodom ukončenia výroby tohto typu displeja má byť to, že klesá po nich dopyt. Spoločnosť zároveň dodala, že všetky svoje záväzky, ktoré má, tak aj naplní.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Objednané LCD dodávame našim zákazníkom do konca tohto roka bez problémov,“ uviedla spoločnosť vo vyhlásení.“

Spoločnosť však neplánuje uzavrieť svoju továreň v domácej Kóreii nadobro, ale čaká ich veľká investícia v objeme ~10,7-miliárd dolárov, ktorá bude rozložená na nasledujúcich 5 rokov, aby ich výrobné linky boli schopné vyrábať iný druh displejov. Čo sa týka čínskej továrne, tak tam nepadlo doteraz rozhodnutie o budúcnosti výroby.

„Investícia na nasledujúcich päť rokov bude zameraná na premenu jednej z juhokórejských liniek LCD, na zariadenie schopné hromadnej výroby pokročilejších obrazoviek Quantum dot.“

Vysvetlenie špecifikácií displejov smartfónov: typy, rozlíšenie, hustota pixelov a obnovovacia frekvencia

Quantum dot je technológia, tiež známa aj ako fluorescenčné polovodičové nanokryštály. Vo svojej podstate  sú to malé monokryštály s priemerom 2 až 10 nm, čo zodpovedá 15 až 150 atómom. Veľkosť a tvar QD je možné ľahko a presne regulovať podľa trvania, teploty a molekúl ligandov použitých v procese syntézy – inými slovami, reakčným časom a podmienkami. Preložené do ľudskej reči, táto technológia je schopná podať oveľa živšie, reálnejšie a presnejšie farby. Technológia je tiež častokrát označovaná aj ako QLED. Najčastejšie sa s ňou môžeme stretávať pri televízoroch. Táto technológia bola predstavená ešte v roku 2017.

Okrem iného ku podobnému kroku sa uchýlila aj spoločnosť LG, ktorá plánuje zrušiť domácu výrobu panelov pre LCD televízory.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close