SamsungSpravodajstvo

Samsung už vie, ako opraviť skladací Galaxy Fold. Opätovné vydanie je už za rohom

Prvý skladací smartfón od juhokórejského Samsungu má za sebou naozaj ťažké mesiace. Krátko po zverejnení prvých recenzií sa začali objavovať informácie o tom, že skladací Galaxy Fold má naozaj vážne problémy práve s displejom, ktorý bol po odstránení vrchnej ochrannej fólie extrémne háklivý a väčšine zákazníkov sa po chvíli používania pokazil. Samsung následne poškodené zariadenia stiahol z obehu, pričom zároveň posunul oficiálny štart predaja na dobu neurčitú. Po dlhých týždňoch čakania to ale vyzerá tak, že Samsung už vie, ako opraviť nešťastný skladací displej na zariadeniach Galaxy Fold.

Oficiálne vydanie smartfónu už budúci mesiac

Najnovšie správy pochádzajúce priamo z útrob spoločnosti Samsung boli zverejnené na portáli Yonhap News, ktorý uvádza, že Samsung eviduje hneď niekoľko zmien, ktoré sa musia vykonať na zariadení Galaxy Fold. Interné informácie taktiež napovedajú, že opätovné vydanie smartfónu by sa mohlo uskutočniť už budúci mesiac.

Problémy nie len s ochrannou fóliou

Podrobnejšie skúmanie problémových zariadení ukázalo, že odlepiteľná ochranná fólia nebola jediným nedostatkom zariadenia. Ešte väčším problémom bol samotný pánt displejov, do ktorého sa pomerne jednoducho zachytával prach, špina, či iné nečistoty. Pánt sa následne výrazne poškodil, kvôli čomu ho reklamovalo množstvo zákazníkov. Samsung ale plánuje nové kusy vybaviť menším pántom a lepšou ochranou, vďaka ktorej by sa do malých častí už nemali dostávať nečistoty.

Zabudovaná ochranná vrstva

Samsung sa zo svojich chýb, samozrejme, poučil a nové informácie naznačujú, že ochranná vrstva, ktorá sa dala ručne odstrániť, bude najnovšie zabudovaná priamo do displeja a jej kraje sa budú nachádzať pod okrajmi zariadenia. Ochrannú fóliu tak nebude možné ručne odstrániť, čo určite poteší menej zbehlých zákazníkov, ktorí si výstrahu na ochrannej fólii pôvodne nevšimli.

Na Galaxy Fold si takmer určite počkáme minimálne do júna, no ani túto informáciu neberte s plnou vážnosťou. Ku celej situácii sa totižto musí najprv vyjadriť priamo Samsung, ktorý, dúfajme, zverejní opätovný dátum vydania čo najskôr.

Zdroj: techradar.com, úvodný obrázok (Produktová fotografia)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close