ANDROIDNovinky

Samsung ukazuje, že na smartfóne nemusí bežať len Windows, ale aj Ubuntu Linux

Počítač v mobile bol dlho výsadou Microsoftu, ktorý uviedol túto funkciu zhruba 2 roky dozadu ako prvý na trh. Spolu s príchodom zariadenia Galaxy S8 však Samsung predstavil svoju verziu počítača v mobile v podobe funkcionality Samsung Dex a krátko na to ukazuje ako je možné nahradiť klasické „PC“ rozhranie druhým operačným systémom Ubuntu Linux.

„Nainštalované ako aplikácia, Linux na Galaxy dáva smartfónom ďalšie možnosti ako púšťať rozličné operačné systémy, čo umožňuje vývojárom pracovať s ich preferovanými distribúciami založených na Linuxe na ich mobilnom zariadení. Kedykoľvek kedy budú potrebovať funkcie, ktoré nie sú na smartfóne dostupné postačí im jednoducho zapnúť aplikáciu a spustiť program, ktorý potrebuje prostredie operačného systému Linux.“

Takto vyzerá operačný systém Linux na smartfónov Samsung Galaxy S8 a S8 Plus

Linux na smartfóne je však stále ešte v plienkach, avšak ak patríte medzi nedočkavcov alebo jednoducho to chcete vyskúšať tak sa môžete prihlásiť do programu „Linux on Galaxy“ a získať tak najnovšie informácie hneď ako budú dostupné.

Paradoxom ostáva, to čo sa Microsoftu nepodarilo za dva roky, dotiahnuť funkciu Continuum a urobiť tejto funkcionalite PR aké si zaslúži, tak sa darí Samsungu na jednotku. Pevne však veríme, že Microsoft si dá aspoň záležať s Windowsom na ARM procesoroch.

Zdroj: Samsung, vlastný

Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.

Pridaj komentár

Close
Close