SamsungSpravodajstvoXiaomi

Samsung údajne vyvíja 150-megapixelový snímač. Odoberať by ho malo viacero spoločností na čele so Xiaomi

Samsung má údajne pracovať na kamere so 150-megapixelovým rozlíšením. Vybavená by mali byť pokročilou technológiou Samsung Nonacell.

Všetci dobre vieme, že spoločnosť Samsung je najväčším výrobcom smartfónov na svete. Menej sa však už hovorí o tom, že vyrába aj jednotlivé komponenty vrátane kamier pre konkurenciu. Napríklad, nie tak dávno Samsung predstavil prvý 108-megapixelový snímač ISOCELL Bright HMX, ktorý nájdeme napríklad vo vybraných smartfónov spoločnosti Xiaomi.

Podľa najnovších informácií spoločnosť vyvíja novú generáciu senzorov, ktorá by mala disponovať rozlíšením 150-megapixelov. Veľkosť tohto senzoru by mala byť do 1“. Okrem toho, má byť vybavený technológiou Samsung Nonacell, ktorá nebude zlučovať 4 pixely v 1, ale hneď 9 v 1. Ide o technológiu, ktorá umožňuje absorbovať viac svetla.

Podľa dostupných informácií by sme mohli tento snímač vidieť už v 4. kvartáli tohto roka. Prvými zariadeniami, ktoré by mali ním disponovať, budú smartfóny značiek Xiaomi a neskôr Oppo a Vivo.

V súčasnosti sú jedinými spoločnosťami na trhu, ktoré majú 100 a viac megapixelové snímače, Xiaomi a Samsung. To by sa však už mohlo čoskoro zmeniť. Huawei totiž plánuje čoskoro predstaviť nové smartfóny z produktovej línie P40. Otázkou však je, či sa spoločnosť vydá týmto smerom, kde bude chcieť ohurovať potenciálnych zákazníkov počtom megapixelov. Druhým dychom však treba dodať, že megapixely hneď neznamenajú kvalitnejšie fotografie. Dobrým príkladom je smartfón Xiaomi Mi 10 Pro, ktorý disponuje 108-megapixelovým snímačom, a hoci je aktuálne najlepším fotomobilom na trhu, tak aj napriek tomu ho v kvalite dohnalo zariadenie Oppo Find X2 Pro so 48-megapixelovým hlavným snímačom.  Radi by sme Vám zároveň dali do pozornosti jeden zo starších článkov, v ktorom sa viacero expertov vyjadrovalo k téme „naháňania“ sa za megapixelmi.

Potrebujeme smartfóny so 48-megapixelovým snímačom? Pozrite sa čo hovoria experti

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close
Pracovné ponuky