Spravodajstvo

Samsung údajne pracuje na nových zariadeniach

Samsung údajne pracuje na nových zariadeniach poháňaných Windowsom. Informoval o tom portál phonearena.com, ktorý ďalej píše, že Samsung testuje Windows Phone 8.1 na zariadeniach, ktoré by mali byť primárne určené pre nenáročných zákazníkov. Na trhu by sa podľa dostupných informácií mohli dostať spomínané zariadenia od Sasmungu už v priebehu tohto roka.

Posledným telefónom od Samsungu, ktorý bol poháňaný práve Windows Phonom bol Samsung ATIV SE, ktorý ponúkal špecifiká vlajkovej lode. Spomínaný telefón bol predstavený zhruba pred rokom a pol, následne Microsoft zažaloval Samsung, voči nezaplateniu 6.9 miliónového poplatku za licencie, o čom sme Vás informovali ešte v októbri minulého roka. Od tohto momentu sa Samsung  obrátil chrbtom Microsoftu a venoval sa len Android zariadeniam.

Microsoft-Samsung-patent-fight

Avšak to či nové zariadenia od Samungu uvidíme ešte nemusí byť stopercentné.  Podľa vyjadrení zástupcu Samsungu všetko bude závisieť od toho, či s Microsoftom nájdu spoločnú reč.

„Microsoft knows Samsung has indisputable strengths in marketing and understands that it will be helpful if it promotes Windows mobiles. Samsung knows this“ (Microsoft vie, že Samsung má veľkú silu v oblasti marketingu a určite rozumie, že by bol nápomocný v promovaní zariadení Windowsu. Čoho si sme vedomí.)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close