fbpx
SpravodajstvoZariadenia

Samsung údajne pracuje na ďalších 2 skladateľných smartfónoch. Predstavené by mohli ešte v tomto roku

Neubehol ani mesiac od oficiálneho predstavenia skladacieho smartfónu Samsung Galaxy Fold a už sa objavujú prvé správy o tom, že spoločnosť pracuje na ďalších skladateľných zariadeniach.

Samsung podľa Bloomberg pracuje na dvoch ďalších skladateľných zariadeniach. Jedno z nich by sa malo otvárať vertikálne a druhé by sa malo niesť v duchu zariadenia Huawei Mate X.

Zdroj portálu zároveň hovorí, že tieto skladateľné smartfóny by svoj debut mohli mať neskôr v tomto roku alebo začiatkom toho budúceho. Zároveň sa hovorí, že spoločnosť čaká na spätnú väzbu používateľov týkajúcej sa „extra“ displeju (pozn. redakcie: displej v stave sklopenia disponuje ešte jedným displejom umiestneným v zadnej stene zariadenia). Údajne všetky displeje by mali zároveň disponovať skenerom odtlačkov prstov umiestnených priamo v ňom.

So skladateľnými smartfónmi sa roztrhlo vrece

Kategória skladateľných smartfónov je zbrusu nová. O tom niet pochýb. Aktuálne si nikto netrúfa odhadnúť ako zareagujú koncoví používatelia, ale to neznamená, že výrobcovia si nebudú chcieť „odrhnúť“ kúsok z potencionálneho trhového koláča. Dnes sú reálne k dispozícii 3 zariadenia tohto typu (Royole Flex Pay, Samsung Galaxy Fold a Huawei Mate X) pričom viacero výrobcov hlási, že pracuje na obdobnom zariadení. Za spomenutie stojí napríklad spoločnosť Xiaomi či Motorola.

Zdroj: Bloomberg, zdroj: Youtube (sakitech)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.
Close
Close