SamsungSpravodajstvo

Samsung údajne plánuje využiť v pripravovanom smartfóne čip Dimensity 9000 od MediaTeku, tvrdí leaker informácií

Známy leaker informácií Ice Universe hovorí, že Samsung siahne po procesore spoločnosti MediaTek, Dimensity 9000, ktorý bol predstavený len pár dní dozadu.

Spoločnosť MediaTek len pár dní dozadu predstavila nový a hlavne špičkový procesor Dimensity 9000, ktorý je prvým komerčne dostupným 4nm mobilným čipom na svete. Procesor ako taký priniesol viacero inovácií. Odhliadnuc od výkonu, ktorý v porovnaní so súčasnými vlajkovými procesormi je podľa výrobcu o 35% výkonnejším a zároveň o 37% energeticky účinnejším, tak je kompatibilný i s pamäťami RAM typu LPDDR5X.

Procesorom nájde využitie u týchto výrobcov smartfónov

Hoci procesory MediaTek v minulosti neboli výrobcami smartfónov preferovanými, tak dnes sú vyhľadávanou alternatívou k procesorom Snapdragon. Len pre zaujímavosť, MediaTek je aktuálne najväčším výrobcom čipov na svete.

Po čipoch spoločnosti častokrát siahajú výrobcovia smartfónov, ako sú Xiaomi, Oppo, ale i Realme či vivo. Pravdepodobne žiadne technologického nadšenca by teda neprekvapilo, ak by po tomto procesore siahol jeden z výrobcov vyššie. Najnovšie správy, s ktorými prichádza známy leaker informácií Ice Universe však hovoria, že po procesore Dimensity 9000 chce siahnuť i kórejský výrobca smartfónov, spoločnosť Samsung. Na tému upozornil portál tabletowo.pl.

Ice Universe na sociálnej sieti Twitter publikoval status, v ktorom píše:

„Prvá várka smartfónov, ktorá bude poháňaná čipom Dimensity 9000, bude pochádzať od výrobcov telefónov, ktorými sú vivo, realme, Xiaomi, OPPO, Samsung, Motorola a OnePlus.“

Slová známeho leakera informácií vyvolali diskusiu a to najmä v súvislosti so spoločnosťou Samsung, pri ktorej sme zvyknutí, že siaha najmä po vlastných procesoroch Exynos, prípadne po čipoch od spoločnosti Qualcomm. Ak sú slová leakera informácií pravdivými, tak otázkou je, v ktorom modelovom rade telefónov spoločnosti Samsung uvidíme procesor od MediaTeku?

Čo si myslíte o tejto téme vy, siahne Samsung po procesore od spoločnosti MediaTek, alebo ide len o kačicu? V prípade ak áno, v ktorej modelovej rade uvidíme procesor Dimensity 9000? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch váš názor na túto tému.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close