SamsungSpravodajstvo

Samsung si nechal patentovať predplatenú hernú službu, ktorá by mohla konkurovať Apple Arcade

Juhokórejský gigant Samsung zrejme pracuje na konkurenčnej službe pre Apple Arcade. Spoločnosť si totižto nechala patentovať predplatenú hernú službu PlayGalaxy Link. Informoval o tom zahraničný portál LetsGoDigital.

PlayGalaxy Link

Patent bol podľa dostupných informácií podaný ešte 23. apríla na Americkom úrade pre patenty a ochranné známky. Služba nesie už spomínaný názov PlayGalaxy Link, na základe čoho môžme usúdiť, že služba bude dostupná prevažne na zariadeniach triedy Galaxy. Paradoxne, popis patentu ale obsahuje oveľa širší záber, ako len vybrané Galaxy zariadenia.

Cross-platform ako sa patrí

Podľa patentovej prihlášky by malo ísť o „poskytovanie herných služieb, menovite, elektronických online hier prístupných prostredníctvom mobilných zariadení.“ V prihláške sa ale spomína aj rozšírená realita, hry pre virtuálnu realitu, ako aj „online počítačové herné turnaje“. Ak by svoje plány uskutočnil v plnom rozsahu, mohli by sme hovoriť o naozaj schopnej hernej platforme. Patenty ale často zaberajú naozaj širokú škálu zariadení, aby mal výrobca pri následnom vývoji voľné ruky.

Apple vs Samsung

Boj medzi spoločnosťami Apple a Samsung je takmer určite postrehnuteľný aj v tejto oblasti. PlayGalaxy Link je takmer určite odpoveďou na službu Apple Arcade, ktorá bude dostupná už behom jesene. Dostupná bude takmer na celom svete. Používatelia budú môcť vďaka mesačnému poplatku hrať až 100 vybraných herných titulov z App Store na ich zariadeniach. Na podobnom princípe bude stáť väčšina ďalších herných platforiem, či už streamovacích, alebo klasických. To, či sa do boja pustí aj Samsung, ukáže len čas a na bližšie informácie ohľadom služby PlayGalaxy Link si zrejme ešte chvíľu počkáme.

Zdroj: LetsGoDigital, úvodný obrázok (LetsGoDigital)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Tagy
Close
Close