ANDROIDSpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Samsung si dal patentovať skener odtlačkov prstov priamo v displeji. Tak skoro sa však tejto technológie nedočkáme

Éra odomykania smartfónov cez heslo je už pomaly za nami a vedia to aj najväčší hráči na trhu. Microsoft si ešte v septembri tohto roka nechal patentovať technológiu odomykania smartfónu prostredníctvom čítačky prstov umiestnenej priamo v displeji zariadenia.

Dnes, s podobnou technológiou prichádza aj spoločnosť Samsung, ktorá v týchto dňoch zaregistrovala nový patent, ktorý sa nesiem v rovnakom duchu. Potvrdil to aj jeden z popredných manažérom Samsungu, pričom dodal, že túto technológiu pravdepodobne neuvidíme s príchodom zariadenia Galaxy Note 9, nebude totiž ešte pripravená pre masovú výrobu.

Zdroj: PhoneArena.com

V každom prípade bude zaujímavé sledovať ktorému výrobcovi smartfónov sa podarí priniesť túto technológiu ako prvému na trh. Či to bude Samsung, Microsoft alebo niekto úplne iný, bude to v každom prípade marketingová bomba, ktorá osloví mnohých.

Zdroj: PhoneArena.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close