SamsungSpravodajstvo

Samsung sa pravdepodobne bude „opičiť“ po Apple. Zredukuje príslušenstvo k zariadeniu Galaxy S21

Samsung by údajne mohol odstrániť z balenia smartfónu Galaxy S21 nie len slúchadlá, ale aj nabíjací adaptér

V priebehu posledných mesiacov sme mohli vidieť niekoľko reportov, ktoré naznačovali, že Samsung upustí od dodávania nabíjacích adaptérov v balení smartfónu. Objavili sa krátko potom, ako vyplávalo na povrch, že k rovnakému kroku sa uchyľuje aj spoločnosť Apple, ktorá už dnes dodáva nové iPhone 12 zariadenia bez nabíjacieho adaptéra, či slúchadiel. Oficiálnym dôvodom tohto kroku je, že spoločnosť chce byť „viac eko“. V každom prípade, za týmto krokom bezpochyby stálo aj to, že spoločnosť chcela zredukovať náklady už aj tak na drahé smartfóny.

Uchýlili sa Samsung k rovnakému kroku? Údajne áno

Portál Sammobile.com, ktorý aktívne monitoruje správy okolo spoločnosti Samsung píše, že k rovnakému kroku sa pravdepodobne uchýli aj kórejský výrobca smartfónov.

Podľa informácií portálu, Samsung ochudobní balenie smartfónov z produktovej rady Galaxy S21 o nabíjací konektor ako aj slúchadlá. Zároveň však treba povedať, že niektoré správy zároveň naznačujú, že krok Samsungu nemusí byť tak „drastickým“, akým to bolo v prípade nových iPhone 12 smartfónov. Hovoria, že odstránené budú len slúchadlá.

Druhým dychom treba dodať, že nešlo by o krok, ktorý by bol zo strany spoločnosti prekvapením. Dôvodom je, že ak používatelia dnes chcú využívať 45W nabíjanie smartfónov, tak si musia zakúpiť rýchlonabíjačku s týmto výkonom. Dôvodom je, že spoločnosť dodáva tieto zariadenia s 25W rýchlonabíjačkou.

Len pre zaujímavosť, v súčasnosti Samsung dodáva na území USA produktovú radu smartfónov Galaxy Note 20 bez AKG slúchadiel. Na druhej strane poskytuje možnosť, že po kontakte podpory spoločnosti zo strany zákazníka, si môžu majitelia týchto zariadení tieto slúchadlá bezplatne zadovážiť. Mnoho používateľov však o tejto možnosti nevie, resp. nemá záujem o slúchadlá.

V každom prípade, ak by došlo k „zoštíhleniu“ balenia, je dnes otázne, či dôjde k citeľnej redukcii ceny zariadenia.

Aký je váš názor na možné odstránenie nabíjacieho adaptéra, prípadne aj slúchadiel z balenia smartfónu?

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close