NovinkyTECH

Samsung s najnovším patentom chce posunúť autentifikáciu na vyššiu úroveň. Využívať k tomu bude Vašu krv

Iris skener? Skener rozpoznávanie tváre? Nie, Samsung chce ísť ešte ďalej. Spoločnosť aktuálne požiadala o nový patent, ktorý by mohol zmeniť spôsob autentifikácie používateľov využívajúci váš krvný tlak.

Samsung chce monitorovať informácie o prietoku vašej krvi

Zatiaľ čo fyzické mechanizmy využívajú rôzne mechanické skenery umiestnené buď na zadnej alebo prednej strane zariadenia tak najnovší spôsob autentifikácie by mal podľa Samsungu spracovávať informácie po softwarovej stránke o prietoku vašej krvi, ktorý by generoval vzorky kriviek, ktoré by boli potom porovnávané s defaultným vzorcom.

Hoci informácie o krvnom tlaku sa môžu v čase líšiť, tak štandardné odchýlky a algoritmy by mali byť zohľadnené v diastolických a systolických vrcholoch. V konečnom dôsledku je však toto citlivejšia metrika ako jestvujúce, ktorá je založená relatívne anonymných údajov – aplikácia môže byť nastavená tak, aby zodpovedala určitej prahovej presnosti vzoru hlavného modelu.

Na konci dňa však spoločnosť túto technológiu nemusí premeniť v prax, ale na druhej strane pre mnohých by informácie týkajúce sa krvného tlaku boli zaujímavým doplnkom, ktorý by mohol mať pozitívny efekt napríklad na nastavovanie diét.

Zdroj: Pocketnow

Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.

Pridaj komentár

Close
Close