SamsungSpravodajstvo

Samsung rozmýšľa nad smartfónom, ktorý by bol celý pokrytý displejom. Ocenili by ste takéto zariadenie?

Samsung rozmýšľa nad zariadením, ktoré vyčnieva zo všedného priemeru

Samsung bezpochyby patrí medzi spoločnosti, ktoré nielen vyrábajú nadpriemerné telefóny, ale aj displeje. Pravdepodobne toto ich viedlo k podaniu patentovej prihlášky, ktorá odhaľuje unikátne zariadenie, ktoré vyčnieva zo všedného priemeru.

Smartfón „tvorený displejom“

Patentová prihláška spoločnosti odhaľuje unikátny smartfón, ktorý „nemá“ zadnú stenu. Dôvodom je, že je celý pokrytý displejom. Ako môžete nižšie vidieť v dizajnovom stvárnení zariadenie, o ktoré sa postaral portál LetsGoDigital spolu s dizajnérom Giuseppe Spinelli, zariadenie je tvorené z dvoch kusov displeja, ktoré obopínajú celé telo smartfónu vrátane bočných hrán. Zároveň Samsung chce vybaviť zariadenie posuvným mechanizmom, kedy sa jeden z displejov jemne vysunie. V odkrytom priestore následne nájdeme selfie kameru a ďalšie senzory.

Portál ďalej píše, že podľa predstáv spoločnosti, zariadenie by malo byť minimálne z jednej strany kryté priehľadným obalom, ktorý by mohol byť dokonca súčasťou zariadenia. Okrem iného zariadenie by mohlo byť vybavené viacerými pokročilými aplikáciami, ktoré by upravovali vzhľad smartfónu v závislosti od okolitých podmienok, prípadne aktuálneho počasia. Inými slovami, zariadenie by sa malo prispôsobovať ako chameleón podľa prostredia, v ktorom sa nachádza. 

Samsung patent smartfon tvoreny z displejov
Zdroj: nl.letsgodigital.org

Mimochodom, s podobným zariadením prišlo v minulosti aj Xiaomi. Išlo konkrétne o model zariadenia Alpha, ktorý sa bohužiaľ na konci dňa nedostal do predaja, hoci to spoločnosť sľubovala. V každom prípade, vidíte v takomto zariadení zmysel, alebo je to podľa vás skôr len „módny výstrelok“? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close