TECH

Poznáme cenu najnovšej 8K OLED TV od Samsungu. Miesto nej by ste si bezproblémovo kúpili aj auto!

Tohtoročná výstava IFA 2018 priniesla do sveta technológií hneď niekoľko zaujímavých noviniek a jednou z nich bola určite aj nová 8K OLED televízia s 85-palcovou uhlopriečkou od spoločnosti Samsung. Juhokórejský výrobca nám ale počas samotnej výstavy pre istotu neprezradil jej cenu a dostupnosť, ktorú sa dozvedáme až v týchto dňoch a musíme povedať, že Vám doslova vyrazí dych.

Televízia namiesto auta?

Áno, slová uvedené vyššie sú naozaj pravda. Nová 8K OLED televízia od Samsungu s obrovskou 85-palcovou uhlopriečkou prichádza s naozaj dych berúcou cenovkou. Tá sa pre najväčší model televízie Samsung Q900 vyšplhala na neuveriteľných 14 999 dolárov, čo je v prepočte niečo málo cez 13 000 eur. Musíme povedať, že v rámci televízorov nie je 5 číselná suma žiadnou novinkou, no tak či tak, sa stále nejedná o televízor pre bežného zákazníka.

Menšie modely sú na tom o čosi lepšie

Pochopiteľne, 85-palcová verzie nebude jediným modelom najnovšej 8K OLED televízie od spoločnosti Samsung. Televízor Samsung Q900 bude dostupný aj v ďalších 2 menším verziách. Cena strednej 75-palcovej verzie sa vyšplhá na úroveň zhruba 7 900 eur, zatiaľ čo cena najmenšej 65-palcovej verzie bola pre zahraničné trhy stanovená na cca 5 640 eur. Ich presné ceny v našich končinách známe nie sú, no s najväčšou pravdepodobnosťou budú ešte o niekoľko 100 eur väčšie, ako vychádzajú samotné prepočty.

Nabitá najnovšími technológiami

Najnovšia televízia Samsung Q900, samozrejme, ponúka adekvátnu výbavu ku jej cenovke. Televízor je doslova nabitý najnovšími technológiami. O celý zážitok z pozerania TV sa stará prepracovaný Quantum Processor 8K, ktorý využíva umelú inteligenciu na pretváranie klasického obrazu do detailného 8K rozlíšenia. Procesor je ale využívaný aj na ďalšie veci, ako optimalizovanie zvuku pre jednotlivé scény alebo vylaďovanie jasu pre prostredie, v ktorom sa TV aktuálne nachádza.

Tip pre vás  Google sleduje všetky Vaše online nákupy, ten sa však bráni, že ich nevyužíva vo svoj prospech. Na tomto odkaze si ich pozriete

Samsung Q900 je naozaj špičkou dnešného trhu, no oplatí sa kúpa takéhoto televízora v dobe, kedy nie sme adaptovaní ani len na 4K? Napíšte nám Vás názor do komentárov.

Zdroj: techradar.com, úvodný obrázok (Samsung)

Dostávajte tie najlepšie a najnovšie informácie z VoSveteit.sk

Odoslaním e-mailu súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.

Tagy
Close
Close