Zaujímavosti

Výkonný riaditeľ Samsungu čelí obvineniam z protizákonného potláčania odborových zväzov

Aktuálny výkonný riaditeľ a predseda predstavenstva spoločnosti Samsung Electronics, Lee Sang-hoon, bol najnovšie obvinený zo sabotáže odborových zväzov, čím podľa prokurátorov hrubo porušuje zákonník práce v Južnej Kórei. Celkom čerstvý riaditeľ Samsungu v tom ale nie je sám. Obvinených bolo totižto ďalších 27 vysoko postavených vedúcich pracovníkov priamo zo Samsungu, poprípade z jej dcérskych a partnerských spoločností.

Údajný trestný čin bol spáchaný v roku 2013

Spoločnosť Samsung totižto už dlhé roky presadzuje politiku, ktorá takmer vôbec netoleruje odborové zväzy. Situácia mala ale vygradovať ešte v roku 2013, kedy sa Lee Sang-hoon spoločne s ostatnými predstaviteľmi pokúsil o sabotáž jednej z odborových organizácií. Určite treba podotknúť, že Lee Sang-hoon bol v tej dobe hlavným finančným riaditeľom spoločnosti Samsung.

Prípad je spájaný s minuloročnou korupčnou kauzou

Obžaloba si zakladá hlavne na predošlých kauzách spoločnosti Samsung a jej predstaviteľov. Nové obvinenia totižto prichádzajú len niekoľko mesiacov potom, čo bol z väzenia prepustený podpredseda Samsungu Jay Y. Lee. Ten bol obvinený z obrovskej korupčnej kauzy, ktorá bola spätá s tými najvyššími osobnosťami Južnej Kórey. V kauze bola totižto obvinená aj bývalá prezidentka Južnej Kórey, Park Geun-hye, ktorá bola odsúdená na 24 rokov. Podpredseda Samsungu bol v tejto kauze obvinený z hneď trojice trestných činov a tými sú podplácanie, korupcia a sprenevera.

V útrobách spoločnosti Samsung to bolo dlhé obdobie naozaj rušné, no práve tieto mesiace boli pre spoločnosť po dlhej dobe opäť o čosi tichšie. Najnovšie obvinenia opäť roztočia minulo ročný kolotoč, čo určite neprospeje ani Samsungu ani jej dcérskym a partnerským spoločnostiam.

Tip pre vás  Výrobca počítačov a príslušenstva MSI podpichuje Apple. V novej reklame porovnáva stojan za 1000 dolárov s 5K monitorom s podobnou cenou

Zdroj: neowin.net 

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený


Tagy
Close
Close