SamsungSpravodajstvoZariadenia

Samsung predstavuje vojenskú edíciu smartfónu Galaxy S20 „Tactical Edition““

Špeciálna edícia vlajkového modelu od Samsungu prichádza s viacerými špecifickými funkciami, ktoré bežný zákazník nikdy neokúsi

Juhokórejská technologická spoločnosť Samsung len pred niekoľkými hodinami predstavila oficiálnu špeciálnu vojenskú edíciu vlajkového smartfónu Galaxy S20, ktorá nesie označenie „Tactical Edition“. V útrobách špeciálnej edície by sme hľadali rozdielnosti ťažko, no navonok ide o naozaj odolné zariadenie určené pre vojenské nasadenie.

Klasická výbava

Pochopiteľne, vojenská edícia ponúkne vrcholné špecifikácie. Americkí vojaci tak môžu počítať s najmodernejším procesorom Snapdragon 865 od Qualcommu, 12 GB RAM, 128 GB úložisko, či batériu s kapacitou 4 000 mAh. Identické sú aj špecifikácie fotoaparátov – na zadnej strane sa nachádza hlavný snímač s 12 MP a OIS, 64 MP telephoto snímač s 30-násobným priblížením, ako aj 12 MP ultraširoký snímač. Na prednej strane sa zas nachádza tradičný 10 MP snímač.

Špeciálna vojenská výbava

Ako sme už viackrát spomenuli, smartfón Galaxy S20 Tactical Edition je zameraný na špecifické vojenské misie a iné vojenské použitia, od čoho sa odvíja aj jeho ďalšia špeciálna výbava, ktorú by sme v bežných smartfónoch hľadali márne. Jeho výhodou je, že sa dokáže pripojiť ku taktickým rádiám a systémom využívaných na rozličných vojenských misiách, pričom navyše podporuje multi-ethernet priame pripojenie. Taktiež podporuje najnovší štandard Wi-Fi 6, 5G pripojenie, či funkciu Private SIM.

samsung galaxy s20 tactical edition
Zdroj: Samsung

Vojaci sa ďalej môžu spoľahnúť aj na ďalšie funkcie, ako na režim nočného videnia, kedy sa displej smartfónu automaticky vypne pri použití okuliarov na nočné videnie. Ďalej môžu počítať so skrytým režimom, kedy sa vypne LTE a stlmí sa RF pripojenie, no taktiež môžu počítať s podporou vojenských aplikácií ako ATAK, APASS, KILSWITCH a BATDOK.

Samozrejmosťou vojenskej edície sú aj pokročilé bezpečnostné funkcie ako Samsung Knox, architektúra DualDAR, či použitie dvoch vrstiev šifrovania aj v momente, keď je zariadenie vypnuté. Smartfón Galaxy S20 Tactical Edition bol vyvinutý v spolupráci s Ministerstvom obrany Spojených štátov amerických a pre vojenské útvary bude dostupný už v treťom štvrťroku 2020. Pre bežných zákazníkov pochopiteľne smartfón dostupný nebude.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close
Pracovné ponuky