SpravodajstvoTECH

Samsung predstavil prvý 4K OLED displej určený pre notebooky

Spoločnosť SAMSUNG Display nedávno predstavila historicky prvý 4K displej určený pre notebooky.

Masová výroba tohoto displeju sa začne v polovici februára. Nový OLED panel podporuje funkciu HDR a jas až do 600 nitov s dynamickým kontrastom v pomere 120 000:1 !

Farebnosťou určite nezaostáva

Farebná presnosť tohoto panela je až 3,4 milióna farieb čo je oproti LCD dvojnásobok! Spoločnosť Samsung Display spomenula, že 15,6-palcový panel UHD OLED vyhovuje aj najnovšej špecifikácii DisplayHDR True Black.

Čierna farba je stokrát bohatšia ako v predchádzajúcej norme HDR, najnovší panel Samsung Display prináša veľmi výrazné zvýšenie HDR, pričom zobrazuje vysoký kontrast, ktorý je takmer rovnaký ako ľudské oko, takže čierne snímky sú čiernejšie a biele fotky sú biele.

„Náš 15,6-palcový UHD OLED panel ponúka najvhodnejšie zobrazovacie riešenia pre prenosné IT zariadenia s výnimočnými vylepšeniami HDR, bezkonkurenčnou reprodukciou farieb a oveľa lepšou vonkajšou viditeľnosťou. Nepochybujeme o tom, že náš nový OLED displej ponúkne používateľom notebookov oveľa lepšiu vizuálnu skúsenosť na celom svete, „ povedal Jae-nam Yun, vedúci marketingového tímu spoločnosti Samsung Display.

Zdroj: mspoweruser.com, úvodný obrázok (Samsung Display)

Dostávajte tie najlepšie a najnovšie informácie z VoSveteit.sk

Odoslaním e-mailu súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.

Tip pre vás  Google sleduje všetky Vaše online nákupy, ten sa však bráni, že ich nevyužíva vo svoj prospech. Na tomto odkaze si ich pozriete
Tagy
Close
Close