Spravodajstvo

Samsung predstavil špičkový herný laptop Samsung Odyssey Z, ktorý ponúka brutálny výkon aj pre náročných užívateľov

Spoločnosť Samsung predstavila veľmi zaujímavý herný prenosný počítač s názvom Samsung Odyssey Z, ktorý prináša veľmi tenkú a ľahkú konštrukciu, kvalitné chladenie a vysoký výkon.

Novinka ponúka 15,6” displej s Full HD rozlíšením. O obrovský výkon sa stará výkonný 6-jadrový procesor Intel Core i7 8. Generácie, ktorému sekunduje grafická karta Nvidia GeForce GTX 1060 Max-P, ktorá je narozdiel od Max-Q výkonnejšia ešte o 10 %. Notebook Samsung Odyssey Z bude možné získať v TOP konfigurácii až s 16 GB operačnou pamäťou RAM a 1 TB rýchlym NVMe SSD diskom a 6 GB grafickou kartou.

Samsung sa pri tomto laptope pohral s neľahkou úlohou. Čoraz častejšie sa totiž kladie dôraz na tenkú a zároveň kvalitne spracovanú konštrukciu. Tá vďaka chladeniu s názvom Dynamic Spread Vapor Chamber má hrúbku iba 17,9 mm a hmotnosť len 2,4 kg. Samotné chladenie pritom zabezpečuje kvalitné chladenie pre procesor aj grafickú kartu.

Samsung Odyssey
Produktová fotografia

Samsung Odyssey Z zaujme vysokým výkonom a veľmi zaujímavým dizajnom

Nový Samsung Odyssey Z je skutočne zaujímavý a stále pomerne netradičný laptop. Ten totiž ponuka zaujímavé rozloženie prvkov, kedy touchpad nenájdeme pod klávesnicou, ale rovno vedľa samotnej klávesnice. Takéto umiestnenie by totiž malo byt pre hráča oveľa komfortnejšie. Ťažko ale povedať, či aj ten najlepšie touchpad bude schopný nahradiť myš.

Samsung Odyssey
Produktová fotografia

Notebook je vybavený 54 Wh batériou, avšak výrobca presnú vydrž Samsung Odyssey Z neuvádza. Osobne som ale presvedčený, že to nebude trvať dlho a pri hraní nejakej hry laptopu dôjde stáva. Predsa sa len jedná o výkonnejšie zariadenie, kde je jeho spotreba o niečo vyššia. Ďalšie špecifikácie odhaľujú stereofónne 1,5 W reproduktory, podsvietenú klávesnicu a množstvo USB portov. Laptop je navyše vybavený špeciálnym tlačidlom pre tichý režim, ktorý sa postará o maximálny hluk ventilátora iba na úrovni 22 dB.

Nový notebook Odyssey Z bude Samsung predávať iba vo vybraných krajinách, teda v Kórei, Číne a neskôr v tomto roku zamieri aj do USA. Bohužiaľ sa neobjavila žiadna zmienka o cene alebo dostupnosti zariadenia v Európe.

Zdroj: Gsmarena.com, úvodný obrázok: produktová fotografia

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Redakcia

Windowscentrum.sk je veľmi zaujímavý internetový magazín, ktorý sa focusuje na Windows, Android, iOS, Apple a ďalšie zaujímavé témy. Píšeme taktiež o moderných technológiách, gadgetoch či autách.
Close
Close