SpravodajstvoTECHNOLÓGIEZariadeniaZaujímavosti

SAMSUNG predstavil 219-palcovú televíziu využívajúcu najnovšiu MicroLED technológiu

Juhokórejský gigant Samsung predstavil televíziu novej generácie, ktorá bude chcieť údajne úplne každý. Jedná sa o 219-palcovú televíziu, ktorú nazvali „The Wall“ (stena) pretože je tak veľká že ju pripomína.

SAMSUNG ho predstavil na CES technology expo- predstavení najnovších vynálezov a technologických hitov tohto roka v Las Vegas. Ak si myslíte, že jeho veľkosť omedzuje jeho kvalitu, tak ste na omyle, pretože TV používa Micro LED vďaka ktorým podľa AnandTech je jeho kvalita obrazu väčšia ako 4K!

It's one hell of a big TV. Credit: Samsung

Spoločnosť SAMSUNG sa vyjadrila:


Tieto transformačné TV displeje sú tvorené z jednotlivých modulov samostatných Micro LED. Tie predstavujú milióny mikroskopických LED červenej, zelenej a modrej ktoré vyžarujú svoje vlastné svetlo ktorým dokážu produkovať žiarivé farby na obrazovke.

„The Wall 2019 sa dokáže pomocou modulárneho panela prispôsobiť ako vo veľkosti tak aj v tvare takže spotrebiteľ si ho môže upraviť podľa svojich predstáv.

Modulárne Micro LED tak vytvárajú elegantné,efektívne a výkonné obrazovky ktoré sú takpovediac „neobmedzené“ medzi existujúcimi technológiami.

SAMSUNG myslí aj na tých, ktorí majú malé steny a nemali by kam gigantickú televíziu umiestniť. Preto ukázali ďalšiu TV, ktorú nazvali ‚The Window‘ (okno) ktorá má „len“ 75 palcov.

Zatiaľ nemáme žiadne informácie o tom, koľko televízory novej generácie The Wall alebo The Window budú stáť, ale môžeme predpokladať, že to nebude lacná záležitosť.

Zdroj: ladbible.com, úvodný obrázok (news.samsung.com)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Tagy
micro LED Samsung Samsung The Wall TV
Close
Close