SamsungSpravodajstvo

Samsung pracuje na unikátnom skladacom smartfóne. Rady Galaxy Fold by mal obohatiť už koncom roka

Juhokórejský gigant už údajne podal prvé patenty týkajúce sa zariadenia s dvojicou skladacích mechanizmov.

Spoločnosť Samsung patrí už niekoľko rokov medzi popredných výrobcov skladacích a flexibilných displejov. Modelové rady Galaxy Fold značným spôsobom predbehli svojich konkurentov a momentálne patria medzi najpopulárnejšie skladacie zariadenia na trhu. Samsung v minulosti vsadil na kartu skladacích zariadení pomerne veľa, no vyzerá to tak, že v tomto roku plánuje modelové rady Galaxy Fold ešte viac rozšíriť. Na stole sú totižto prvé informácie o príprave nového skladacieho zariadenia s dvojicou skladacích mechanizmov.

Nový model Galaxy Fold s dvojitým skladacím mechanizmom

Zahraničný portál Nikkei Asia informuje, že spoločnosť Samsung plánuje v tomto roku predstaviť nástupcov modelov Galaxy Z Flip a Galaxy Z Fold, ako aj ďalší, zatiaľ bližšie nešpecifikovaný model skladacieho zariadenia. Podľa viacerých interných zdrojov by malo ísť o zariadenie s dvojitým skladacím mechanizmom. Šlo by tak o úplne iný koncept skladacieho zariadenia, ako poznáme dnes.

Predstavenie ešte v tomto roku

Samsung údajne už podal niekoľko patentov týkajúcich sa zariadenia s dvojicou skladacích mechanizmov. Aktuálne však nepoznáme bližšie technické detaily, či prípadný názov zariadenia. Už dnes sa však povráva o tom, že zariadenie uvidíme už koncom tohto roka. Či sa zariadenie dostane aj do predaja, je však stále otázne.

Odvážne predajné plány na tento rok

Cieľom Samsungu na tento rok je však presiahnuť hranicu 10 miliónov dodaných skladacích zariadení za rok, čím by skladacie zariadenia od Samsungu predbehli dodávky zariadení z radov Galaxy Note. Naplnenie odvážnych cieľov je však naozaj otázne, keďže cenovky zariadení Galaxy Fold sú úplne v iných sférach, ako spomínané vlajkové lode zo sérii Galaxy Note. „Hlad“ po nových technológiách a inováciách však v dnešnej dobe stále silnie a to aj za cenu toho, že pri kúpe nového zariadenia si musíme vyčleniť omnoho väčší balík peňazí, ako v minulosti.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close