NovinkyTECH

Samsung pracuje na technológii skenujúcej dlaň | TECHNOLÓGIE

V súčasnosti vlajková Samsungu má celkovo 5 rôznych metód ako je sa možné identifikovať. Sú nimi: Iris skener, rozpoznávanie tváre, skener odtlačkov prstov, ochrana PINom a ochrana prostredníctvom vzorca uzamknutia. Nuž, podľa dostupných informácií Samsung pracuje na ďalšom zaujímavom riešení slúžiacom na zvýšenie bezpečnosti – skener dlane.

Samsung pracuje na technológii skenujúcej dlaň

Každý človek má unikátnu dlaň, ktorá by mala byť „kľúčom“ k telefónu. „Spoločnosť Samsung si myslí, že dlaň človeka môže byť použitá na to, aby pomohla používateľom zapamätať si svoje heslo skrytím náznaku v rozptýlených líniách.“ píše internetový portál SamMobile.

Zdroj: SamMobile

V popise patentu sa ďalej píše, že toto nemá byť metóda podobná odomykaniu zariadenia ako je napríklad skener odtlačkov prstov. Namiesto toho, Samsung chce využívať sken dlane na to, aby zariadenie identifikovala, že o obnovenie hesla žiada jeho majiteľ. Inými slovami, keď zabudnete vaše heslo a požiadate o jeho obnovenie tak namiesto klasických otázok ako sú napríklad „aké je meno Vašej matky“ a podobne bude používateľ skenovať svoju dlaň.

Zdroj: SamMobile

Čo si myslíte o tomto nápade z dielne kórejskej spoločnosti?

Zdroj: SamMobile

Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.

Pridaj komentár

Close
Close