SamsungSpravodajstvo

Samsung pracuje na novom type displeja „SAMOLED“, ktorý by mohol priniesť významné inovácie

Spoločnosť Samsung pracuje na novom type displeja „SAMOLED“, ktorý by sa teoreticky mohol objaviť v zariadeniach už v budúcom roku.

Patentová prihláška z KIPO (Korean Intellectual Property Office) odhaľuje, že spoločnosť Samsung pracuje na novej generácii displejov, ktorá by mohla v  budúcnosti nahradiť zaužívaný štandard AMOLED.

„SAMOLED“ displej

Nový druh displeja, na ktorom spoločnosť pracuje sa volá SAMOLED. Využívaný by mohol byť podľa patentovej prihlášky vo viacerých druhoch zariadení, od televízii, chytrých hodiniek až po smartfóny (pozn. redakcie: patentová prihláška obsahuje len možnosti využitia a  registráciu ochrannej známky). Písmeno „S“ podľa viacerých odborníkov indikuje vylepšenia oproti súčasným AMOLED displejom.

SAMOLED displej by mal priniesť viacero výhod oproti existujúcej technológii, tak isto ako to bolo pri prechode z  LCD displejov na AMOLED. Nový typ displeja by mal byť hlavne viac flexibilný oproti súčasným AMOLED displejom ako aj tenší (pozn. redakcie: šírka displeja má významný vplyv na možnosti využitia iných technológií. Napríklad LCD štandard v  súčasností nie je schopný ponúknuť v takej kvalite skenery odtlačkov prstov pod displejom z dôvodu jeho šírky…).

galaxy-s11-display patent
Via letsgodigital

Portál LetsGoDigital, ktorý upozornil na registráciu novej ochrannej známky spoločnosti Samsung ďalej píše, že prvé zariadenia s  týmto novým typom displeja by sa mohli objaviť už v budúcom roku. Konkrétne spomína produktovú radu smartfónov Galaxy S11 a Galaxy Fold 2. Jedným z ďalších vylepšení, ktoré by údajne mohol nový typ displeja priniesť je aj vyššia zobrazovacia frekvencie displeja. Konkrétne sa špekuluje o 90Hz až 120Hz zobrazovacej frekvencii. Tieto špekulácie pritom dávajú zmysel, spoločnosť Samsung totiž v tomto stráca za konkurenciou, ktorá buď aktívne už pracuje na displejoch s vyššou zobrazovacou frekvenciou (napr. Xiaomi) alebo už ju majú vyvinutú (napr. OnePlus).

Očakáva sa, že Samsung nové zariadenia predstaví v  priebehu februára počas MWC 2020 v Barcelone.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close
Pracovné ponuky