Spravodajstvo

Samsung pracuje na „dokonalom“ celoobrazovom smartfóne, ktorý pod displejom ukrýva kameru a senzory

Dočkáme sa dokonalého smartfónu s plným displejom bez výrezov? Nuž, najnovší report, ktorý publikoval magazín Phonedog.com hovorí, že je to vysoko pravdepodobné.

Samsung pracuje na „celoobrazovom“ displeji bez výrezov

Podľa reportu, spoločnosť Samsung pracuje na spôsobe ako skryť prednú kameru a senzory pod obrazovku zariadenia. Cieľom spoločnosti je, aby všetky senzory vrátane kamery fungovali ako doteraz – teda bez limitov.

Viceprezident spoločnosti Samsung pre displeje Yang Byung, povedal:

„Nemyslím si, (pozn. redakcie: celoobrazový displej bez výrezov) že by to nebolo možné v nasledujúcom roku až  dvoch, technológie sa môžu posunúť tak dopredu, že bod kde je kamera sa stane neviditeľným, bez toho, aby ovplyvnili funkčnosť v žiadnom smere,…“.

Yank ďalej dodáva, že Infinity-O výrez v zariadení Samsung Galaxy S10 je „miľníkom“, a hlavným cieľom spoločnosti je vytvoriť telefón so všetkými senzormi pod displejom.

V súčasnosti existuje viacero smartfónov s „celoobrazovým“ displejom. Dobrým príkladom je smartfón Xiaomi Mi Mix 3, ktorý disponuje mechanickým výsuvníkom s kamerou. Tu však treba brať do úvahy, že mechanické časti nie sú „nesmrteľnými“. Preto senzory ako aj kamery schované po displejom môžu výrazným technologickým posunom dopredu.

Zdroj: PhoneDog.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close