ŠPEKULÁCIESpravodajstvo

Samsung pracuje na „dokonalom“ celoobrazovom smartfóne, ktorý pod displejom ukrýva kameru a senzory

Dočkáme sa dokonalého smartfónu s plným displejom bez výrezov? Nuž, najnovší report, ktorý publikoval magazín Phonedog.com hovorí, že je to vysoko pravdepodobné.

Samsung pracuje na „celoobrazovom“ displeji bez výrezov

Podľa reportu, spoločnosť Samsung pracuje na spôsobe ako skryť prednú kameru a senzory pod obrazovku zariadenia. Cieľom spoločnosti je, aby všetky senzory vrátane kamery fungovali ako doteraz – teda bez limitov.

Viceprezident spoločnosti Samsung pre displeje Yang Byung, povedal:

„Nemyslím si, (pozn. redakcie: celoobrazový displej bez výrezov) že by to nebolo možné v nasledujúcom roku až  dvoch, technológie sa môžu posunúť tak dopredu, že bod kde je kamera sa stane neviditeľným, bez toho, aby ovplyvnili funkčnosť v žiadnom smere,…“.

Yank ďalej dodáva, že Infinity-O výrez v zariadení Samsung Galaxy S10 je „miľníkom“, a hlavným cieľom spoločnosti je vytvoriť telefón so všetkými senzormi pod displejom.

V súčasnosti existuje viacero smartfónov s „celoobrazovým“ displejom. Dobrým príkladom je smartfón Xiaomi Mi Mix 3, ktorý disponuje mechanickým výsuvníkom s kamerou. Tu však treba brať do úvahy, že mechanické časti nie sú „nesmrteľnými“. Preto senzory ako aj kamery schované po displejom môžu výrazným technologickým posunom dopredu.

Zdroj: PhoneDog.com

Dostávajte tie najlepšie a najnovšie informácie z VoSveteit.sk

Odoslaním e-mailu súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.

Tip pre vás  Finančný výsledky Xiaomi za prvý kvartál ukazujú, že sa spoločnosti opäť darilo. Rástla dvojciferným číslom
Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.
Close
Close