SamsungSpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Samsung pracuje na ďalších variantoch, ako by mohli vyzerať skladateľné smartfóny v nasledujúcich rokoch

Samsung zjavne pracuje na viacerých alternatívach, ako by mohli vyzerať skladateľné smartfóny

Pred niekoľkými dňami sme mohli vidieť niekoľko oficiálne publikovaných vizualizácií spoločnosťou Samsung, ktoré odhalili, ako by mohli vyzerať skladateľné smartfóny budúcnosti. Samsung však zjavne pracuje aj na ďalších prototypoch skladateľných zariadení. Minimálne to naznačujú najnovšie patenty spoločnosti, ktoré vyplávali na svetlo sveta. Na tému poukazuje portál nl.letsgodigital.org.

Samsung pracuje na týchto skladateľných smartfónoch

Celkovo boli odhalené tri skladateľné zariadenia so zhodným popisom „Obrazovka ovládania elektronického zariadenia založená na rôznych metódach skladania a ich ovládania“. Ide však o celkom rozdielne zariadenia. 

Prvý model nižšie pripomína smartfón Galaxy Z Fold 2. Druhý svojim dizajnom pripomína tvar písmena Z, a tretí je podobným k už predstavenému modelu Galaxy Z Flip.

Ako môžete vidieť na prvom obrázku nižšie, tak dizajn smartfónu umožňuje rozložiť zariadenie do 3-displejov, pričom stredná časť zariadenia je približne 2-krát tak veľkou, ako bočné displeje.

Samsung Galaxy_patent skladatelneho zariadenia_1
Zdroj: nl.letsgodigital.org

Druhý model smartfónu, na ktorom spoločnosť podľa patentovej prihlášky pracuje, ukazuje skladací smartfón v tvare Z. Okrem iného tento konkrétny patent na dizajn ukazuje telefón so štyrmi fotoaparátmi na zadnej strane, ktoré sú zvláštne umiestnené.

Samsung Galaxy_patent skladatelneho zariadenia_2
Zdroj: nl.letsgodigital.org

Druhým dychom však treba dodať, že smartfón je vcelku hrubým, ale aj napriek tomu ponúka vo svojej podstate veľkú obrazovku v kompaktnom tele.

Pravdepodobne najpraktickejším modelom smartfónu spomedzi zariadení, na ktorých spoločnosť pracuje, je model nižšie. Vo svojej podstate ide o „V-éčkový“ model zariadenia pričom pripomína model smartfónu Galaxy Z Flip s tým rozdielom, že je ho možné zložiť v dvoch bodoch. Pri úplne zložení, je displej zariadenia kompletne chránený vonkajšou stenou.

Samsung Galaxy_patent skladatelneho zariadenia_3
Zdroj: nl.letsgodigital.org

Ktorý z modelov smartfónov vyššie sa vám zdá najpraktickejším? Dajte nám nižšie v komentároch vedieť váš názor.

Mimochodom, patenty spoločnosti boli úradmi publikované 19. novembra, teda v druhej polovici minulého mesiaca.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close