SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Samsung potvrdil, že Smart TV nás počúva keď sme v jej blízkosti

Samsung po dlhej dobe potvrdil to, čo už viacerí tušili – počúva všetko čo sa okolo neho povie. Dôvodom má byť hlasová aktivácia televízorov. V dokumentácií, ktorú nájdete priloženú pri každej TV totiž nájdete:

„Prosím majte na vedomí, že všetky povedané slová, počnúc osobnými informáciami a ďalších citlivých údajov budú uložené a odoslané tretej strane“.

Tieto dáta sú potom odosielané a následne analyzované, ako aj vyhodnocované. Na druhej strane spoločnosť dodáva, že tieto informácie nie sú nijak ukladané a ani poskytované tretím stranám. Spoločnosť, ktorá spracováva tieto dáta je Nuance Communications Inc.

Na druhej strane treba dodať, že všetko odosielanie dát prebieha so súhlasom nás používateľov, totiž každí používateľ, ktorí chce využívať moderne technológie, napr. v podobe ovládanie TV hlasom tak musí odkliknúť Podmienky používania a zásady ochrany osobných údajov.

Ako je to s vami, máte v domácnosti aj vy chytrú TV?

Zdroj: theweek.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
odpočúvanie Samsung Samsung Smart TV Súkromie

Redakcia

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Ak ťa bavia témy technológií a vedy, tak si možno tým správnym kandidátom, aby si sa stal redaktorom nášho portálu. Napíš nám krátku ukážku textu ako píšeš a pošli ju na [email protected] My sa ti ozveme späť
Close
Close