SamsungSpravodajstvo

Samsung plánuje už 12. januára predstaviť novú generáciu vlajkového procesoru Exynos

Nový vlajkový procesor Exynos 2100 uvidíme v nadchádzajúcej sérii Galaxy S21, ktorá bude predstavená len pár dní po samotnom procesore.

Nadchádzajúca vlajková séria Galaxy S21 od juhokórejského Samsungu bude už tradične poháňaná dvojicou mobilných procesorov – už známym procesorom Snapdragon 888 od spoločnosti Qualcomm a zatiaľ neznámym procesorom Exynos, ktorý podľa všetkého ponesie finálne označenie Exynos 2100. Keďže v Európe je séria Galaxy S tradične dodávaná práve s procesormi Exynos, informácie o tejto verzii, respektíve o samotnom procesore Exynos by nás mali zaujímať omnoho viac. Narozdiel od konkurenta od spoločnosti Qualcomm si však na bližšie informácie musíme počkať ešte niekoľko týždňov. Najnovšie sa totižto spomína dátum až 12. januára, kedy by mala spoločnosť Samsung oficiálne predstaviť nový vlajkový Exynos 2100.

Ako informoval zahraničný technologický portál Neowin.net, spoločnosť Samsung sa o blížiacom sa predstavení informovala na svojich sociálnych sieťach prostredníctvom oficiálneho účtu Samsung Exynos. O nadchádzajúcej novinke nám však juhokórejský gigant príliš veľa neprezradil. V samotnom príspevku sa totižto spomína iba odkaz #Exynos_is_back a dátum 12. januára 2021, kedy by sa malo konať predstavenie nového procesoru. Stále si tak musíme počkať na informáciu, či spoločnosť Samsung naozaj plánuje predstaviť nový vlajkový Exynos, no zatiaľ všetko nasvedčuje tomu, že tomu bude naozaj tak. Nové vlajkové smartfóny zo série Galaxy S21 by totižto mali byť predstavené iba pár dní po novom Exynose – 14. januára.

Exynos 2100 by mal konečne predčiť konkurenta od Qualcommu

Nový vlajkový Exynos 2100 by mal po dlhšom čase konečne prekonať svojho najväčšieho priameho konkurenta, procesor Snapdragon 888. Oba procesory už tradične zdieľajú identickú architektúru a výrobný proces, no tentokrát by mal procesor od Samsungu využívať o čosi vyššie pracovné frekvencie. Vo výsledku by to teda malo znamenať o niečo vyšší výkon oproti konkurencii od Qualcommu, čo v posledných rokoch nebolo zvykom. Taktiež sa povráva aj o lepšej energetickej efektivite, čo by sa mohlo v praxi podpísať pod lepšou výdržou batérie v smarfónoch s týmto procesorom.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close