TECHNOLÓGIE

Samsung plánuje rapídny nástup skladacích smartfónov. V prvej polovici roku 2019 plánuje vyrobiť až milión kusov

Samsung len nedávno oficiálne predstavil svoj prvý skladací smartfón s Infinity Flex Displejom, ktorý by sa mal dostať na trh už budúci rok. Juhokórejský gigant ale neplánuje žiadny pomalý štart novej kategórie smartfónov. Do výroby sa ženie celkom zhurta, teda aspoň to naznačujú posledné vyhlásenia riaditeľa Samsungu, DJ Koha.

Jeho budúcnosť je istá, no meno stále nepoznáme

Predstavitelia Samsungu verejnosti stále neuviedli žiadny oficiálny dátum uvedenia nového skladacieho smartfónu na trh, ako ani jeho meno, poprípade cenu. Tieto informácie sú stále zahalené pod rúškom tajomstva, no je celkom isté, že Samsung očakáva celkom veľký dopyt. Naznačil to riaditeľ mobilnej divízie DJ Koh, keď novinárom prezradil, že spoločnosť plánuje v prvej polovici roku 2019 vyrobiť až 1 milión skladacích smartfónov. Na vlajkovú loď úplne novej kategórie smartfónov je to celkom veľké číslo a je dosť pravdepodobné, že v prípade jeho úspechu, bude v druhej polovici budúceho roku vyrobených ešte o niekoľko miliónov kusov viac.

Nový vlajkonosič každý rok

DJ Koh novinárom neprezradil iba svoje plány v rámci počtu vyrobených kusov budúci rok, ale aj o čosi viac futuristickejšie vízie. Tou je napríklad aj neustále rozvíjanie operačného systému Android, ktorý má byť dokonale optimalizovaný priamo pre skladacie smartfóny. O rozvoj systému sa stará špeciálny tím vývojárov nie len zo Samsungu, ale aj priamo z Googlu.

Ďalšou zaujímavou myšlienkou do budúcnosti, je aj každoročné predstavovanie nového vlajkonosiča aj v novovzniknutej triede smartfónov. Nový, zatiaľ nepomenovaný, skladací smartfón by sme mali vidieť každý rok, presne tak, ako je tomu v prípade smartfónov Galaxy S a Note.

Sú podľa Vás skladacie smartfóny budúcnosť, alebo sa jedná o ďalší technologický výstrelok, ktorý o pár mesiacov zmizne z trhu? Dajte nám vedieť do komentárov, čo si o tejto technológii myslíte.

Zdroj: neowin.net, úvodný obrázok (Youtube – George Buhnici)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close
Pracovné ponuky