NovinkyTECH

Samsung ohlásil akvizíciu spoločnosti Viv Labs, ktorá stojí za Siri od Apple

Samsung  priebehu minulého týždňa ohlásil akvizíciu spoločnosti Viv Labs, ktorej jadro tvorí tím stojací za hlasovou asistentkou Siri, ktorú nájdeme v zariadeniach Apple.

Viv Labs momentálne pracuje na platforme pre umelú inteligenciu, ktorá má priniesť úplne inú UI ako ju doteraz poznáme. Na videu nižšie si môžete pozrieť túto technológiu, ktorá rozumie prirodzenej reči človeka.  Ako ďalej na videu môžete vidieť, jedná sa o unikátnu technológiu, ktorá sa dokáže „písať“ sama, totiž je schopná sa učiť novým veciam na základe práce s ňou.

Dag Kittlaus, hlava spoločnosti Viv Labs povedala, že akvizícia spoločnosti neovplyvní ich prácu, a že budú aj naďalej nezávisle pokračovať na svojej práci s tým rozdielom že ich technológie budú dodávane do nových zariadení Kórejčanov.

Microsoft, Google či Apple by sa mali mať na pozore

Microsoft, Google či Apple by sa mali po tejto akvizícii mať na pozore. Totiž spojenie síl Viv Labs  a Samsungu znamená v princípe vývoj novej hlasovej asistentky pre spoločnosť Samsung a príliv financií pre Viv Labs čo pevne veríme, že  prinesie nový „nádych“ do vývoja v tomto segmente a to na všetkých platformách.

Tagy

Redakcia

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Napíš nám na info@windowscentrum.sk

Pridaj komentár

Close
Close