SamsungSpravodajstvo

Samsung oficiálne predstavuje trojicu mid-range trhákov Galaxy A52, Galaxy A52 5G a Galaxy A72

Najpredávanejší smartfón od spoločnosti Samsung za minulý rok sa konečne dočkal svojho nástupcu. Osloviť by mohol ešte viac zákazníkov.

Juhokórejská spoločnosť Samsung len pred niekoľkými okamihmi predstavila svetu svojich nových predstaviteľov strednej triedy zo sérií Galaxy A. Nové smartfóny Galaxy A52, Galaxy A52 5G a Galaxy A72 majú za cieľ priniesť na trh s dostupnými zariadeniami strednej triedy ešte modernejšie a pokročilejšie technológie, ktoré normálne vídame iba vo vlajkových lodiach. Poďme si teda spoločne predstaviť, čo novinky z portfólia spoločnosti Samsung prinášajú a čím by mohli predčiť svojich konkurentov.

Awesome displej a dizajn

samsung galaxy a72 lifestyle
Zdroj: Samsung

Spoločnosť Samsung počas predstavenia smartfónov Galaxy A52, Galaxy A52 5G a Galaxy A72 zvolila hlavnú frázu „Awesome“, ktorá má podčiarkovať samotný modelový rad Galaxy A, ako aj skvelé technológie a parametre týchto smartfónov. Hneď prvými atribútmi, ktorými novinky z portfólia Samsungu zaujmú, sú moderný uhladený dizajn a špičkový displej.

samsung galaxy a52 5g
Zdroj: Samsung

Všetky uvedené modely vsádzajú na matnú úpravu v pastelových farbách s minimalistickým zadným i predným fotoaparátom. Budúci majitelia si budú môcť vybrať zo 4 pastelových farieb (čierna, fialová, biela a modrá). Čo sa týka displeja, výrobca siahol po naozaj špičkových technológiách. V prípade modelov Galaxy A52 a Galaxy A52 5G sa jedná o 6,5-palcový Super AMOLED displej s kruhovým výrezom pre fotoaparát s rozlíšením FHD+. Do strednej triedy sa však dostáva aj navýšená obnovovacia frekvencia na úrovni až 90 Hz, v prípade modelu 5G až 120 Hz.

samsung galaxy a 52 displej
Zdroj: Samsung

Model Galaxy A72 ponúka identické technológie ako Galaxy A52, no v tomto prípade bude k dispozícii ešte väčší zobrazovací panel na úrovni 6,7-palcov. Na záver treba spomenúť, že výrobca opäť posunul latku o niečo vyššie a zlepšil nie len svietivosť displeja, ale zároveň siahol po certifikácii SGS Eye Care, ktorá garantuje zníženú emitáciu modrého svetla.

Awesome fotoaparát

Ďalším silným ťahákom týchto smartfónov má byť fotografická výbava, ktorá doslova atakuje vlajkové lode. Všetky smartfóny spoločne zdieľajú hlavný 64 MP fotoaparát s optickou stabilizáciou, ktorému sekunduje ultra širokouhlý fotoaparát s rozlíšením 12 MP.

samsung galaxya a52 lifestyle
Zdroj: Samsung

K dispozícii je aj 5 MP makro fotoaparát, pričom jediné zmeny nastávajú iba v prípade štvrtého fotoaparátu. Modely Galaxy A52 a Galaxy A52 5G sú totižto vybavené 5 MP snímačom pre hĺbku ostrosti, zatiaľ čo model Galaxy A72 disponuje 8 MP tele objektívom s až 3-násobným optickým priblížením (hybridný 30-násobný Space Zoom).Na prednej strane všetkých zariadení sa nachádza naozaj kompaktný 32 MP selfie fotoaparát s minimálnym výrezom v displeji.

samsung galaxy a52 2
Zdroj: Samsung

Výrobca už tradične vyzdvihuje viaceré pokročilé technológie, ktoré sa v strednej triede tak často nevyskytujú. Reč je napríklad o už spomínanej optickej stabilizácií, tele objektíve ale i ďalších režimoch ako nočný režim s Multiframe technológiou, či Tetra Binning. Všetky tieto technológie dokážu zabezpečiť špičkovú kvalitu fotografií aj v prípade slabého osvetlenia, či iných náročnejších scénach. Už tradične je fotoaparát spriahnutý aj s umelou inteligenciou, ktorá napríklad dokáže automaticky voliť optimalizované režimy pre detegované scény.

Awesome batéria a ďalšie funkcie

Už tradičnou silnou stránkou smartfónov z modelových radov Galaxy A je vysoká kapacita batérie a jej výdrž na jedno nabitie. Nie je tomu inak a ani v prípade nových modelov z portfólia spoločnosti Samsung. Modely Galaxy A52 a Galaxy A52 5G totižto prichádzajú s ešte väčšou batériou, ako ich predchodca. Batéria sa „nafúkla“ na 4 500 mAh, pričom model Galaxy A72 ponúkne až 5 000 mAh batériu. Všetky modely prichádzajú s podporou 25W rýchleho nabíjania, ktoré sa pri tak veľkej batérií bude určite hodiť.

samsung galaxy a52
Zdroj: Samsung

Masívna batéria má podľa výrobcu bezproblémovo zabezpečiť výdrž po dobu 2 dní pri bežnom využití zariadenia. Bezpochyby však treba brať ohľad na najmodernejšie technológie ako 5G pripojenie v prípade modelu Galaxy A52 5G, či na prítomnosť naozaj špičkových a vysoko výkonných procesorov Snapdragon 720G (Galaxy A52 a Galaxy A72) a Snapdragon 750G (Galaxy A52 5G). Tým bude na slovenskom trhu sekundovať až 6 GB RAM a 128 GB interné úložisko. Pri poriadnej záťaži tak pôjde o naozaj výkonný hardvér, ktorý si poradí a aj s mobilnými hrami, či najnáročnejšími aplikáciami.

samsung galaxy a72
Zdroj: Samsung

Keďže sme pri technických detailoch a menej „viditeľných“ funkciách, na záver spomenieme viacero noviniek a technológií, ktoré stoja za zmienku. Výrobca v prípade týchto modelov konečne prišiel s certifikáciou IP67, čo ocenia viacerí. Špecialitou je aj zabudovaný snímač odtlačkov prstov v displeji, prítomnosť softvérovej nadstavby ONE UI 3, či stereo reproduktory, ktoré sa určite hodia pri hraní hier, pozeraní filmov alebo videí.

Slovenské a české ceny

Distribúcia pre slovenský a český trh taktiež prezradila naše miestne cenovky, ktoré pri pohľade na špecifikácie všetkých zariadení vyzerajú naozaj priaznivo. Model Galaxy A52 (6 + 128GB) sa bude na slovenskom a českom trhu predávať za 349 eur / 8 999 Kč. Model Galaxy A52 (8 + 256GB) bude dostupný iba na českom trhu za 10 799 Kč. Galaxy A52 5G (6 + 128GB) bude dostupný na oboch trhoch s cenovkami 429 eur / 10 999 Kč. Na samom vrchu sa bude nachádzať model Galaxy A72 (6 + 128GB) s cenovkou 449 eur / 11 999 Kč.

samsung galaxy a72 lifestyle 2
Zdroj: Samsung

Všetky zariadenia budú na slovenskom trhu dostupné v 4 vyššie uvedených farebných prevedeniach. Predaj sa začína ihneď po skončení predstavenia, čiže už v týchto momentoch. Prípadným záujemcom dávame určite do pozornosti akciu „Získajte bonus naviac“ v podobe slúchadiel Galaxy Buds+. Tie môžu majitelia nových zariadení Galaxy A52, Galaxy A52 5G a Galaxy A72 získať od 17.3. do 11.4. úplne zadarmo.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close