SamsungSpravodajstvo

Samsung nechcene potvrdil existenciu pripravovaných smartfónov Galaxy A91 a Galaxy A90 5G

Juhokórejský výrobca sa o zariadeniach zmienil na oficiálnej maďarskej webstránke

Spoločnosť Samsung nechcene prezradila existenciu dvoch pripravovaných smartfónov Samsung Galaxy A91 a Galaxy A90 5G. Stalo sa tak na oficiálnych stránkach maďarského Samsungu, kde sa objavili informácie o kompatibilných smartfónoch s novým 45W adaptérom pre rýchle nabíjanie.

Stredná trieda zásadne ohrozí vlajkové lode

Na stránkach maďarského Samsungu sa objavila informácia o tom, že pripravovaný Samsung Galaxy A91 bude podporovať až 45W káblové rýchle nabíjanie, čím sa vyrovná najnovšej vlajkovej lodi Galaxy Note 10+. Je naozaj výborné pozorovať, akou cestou sa Samsung uberá aj v strednej, respektíve vyššej strednej triede, ktorá už čoskoro obdrží funkcie hodné najdrahších vlajkových lodí.

Druhý spomínaný smartfón, Galaxy A90 5G sa na zozname podporovaných zariadení nachádzal taktiež, no iba v spojitosti s podporou 25W rýchleho káblového nabíjania. I keď je to v porovnaní s 45W výrazne pomalšie nabíjanie, stále je rýchlejšie ako podporuje väčšina dnešných smartfónov.

Čo o oboch smartfónoch zatiaľ vieme?

Prvé zmienky o oboch smartfónoch sa začali objavovať už pred pár mesiacmi. Oba smartfóny doposiaľ vystupovali pod inými kódovými označeniami, no už dnes môžme takmer s istotou povedať, že oba nové smartfóny budú vybavené vlajkovým procesorom Qualcomm Snapdragon 855, 6,7-palcovou obrazovkou so zabudovaným skenerom odtlačkov prstov a v neposlednom rade, hlavným 48 Mpx snímačom zadného trojitého fotoaparátu.

Pochopiteľne, smartfóny úplne identické nebudú. Rozlišovať sa budú nie len v celkovej konfigurácii zadného fotoaparátu, či podpore 5G v prípade smartfónu Galaxy A90 5G, ale aj rozličnými výrezmi vo vrchnej časti displeja. Viaceré zdroje totižto naznačujú, že nový Galaxy A90 5G bude vybavený Infinity-U displejom, čiže malým výrezom v tvare U v strede smartfónu. Na druhú stranu, Galaxy A91 má byť vybavený „modernejším“ Infinity-O displejom, podobne ako v prípade smartfónu Galaxy Note 10.

Zahraničné zdroje uvádzajú, že oficiálne predstavenie by sa malo konať už v októbri tohto roku, čo by bol z pohľadu spoločnosti Samsung celkom logický krok. Samozrejme, všetky vyššie spomenuté technické informácie, či potencionálny mesiac predstavenia, berte s čiastočnou rezervou, keďže žiadna s informácii nebola doposiaľ oficiálne potvrdená.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close