SamsungSpravodajstvo

Samsung má ambiciózny plán týkajúci sa množstva predaných zariadení Galaxy Fold do konca roka 2020

Spoločnosť Samsung plánuje do konca budúceho roka predať viac ako 6 miliónov zariadení z produktovej línie Galaxy Fold.

Spoločnosť Samsung len nedávno oficiálne spustila vo vybraných regiónoch predaj zariadenia Samsung Galaxy Fold. V  súčasnosti sa spomína, že celosvetovo bolo predaných približne 500-tisíc kusov, o to viac  sú prekvapujúce ambiciózne plány na nasledujúci rok.

Portál Gizmochina.com píše, že ambície Samsungu sú predať do konca roka 2020 celkom 6-miliónov kusov zariadení z  produktovej línie Galaxy Fold. Jedná sa pritom o celkom ambiciózny plán vzhľadom na doterajšie predaje a vysoko nastavenú cenu (pozn. redakcie: v USA sa predáva smartfón približne za 1980 dolárov). Na druhej strane treba povedať, že v súčasnosti je zariadenie dostupné len vo vybraných regiónoch sveta. Pôvodne spoločnosť pritom uvažovala, že by bola schopná predať až 10-miliónov skladateľných zariadení, tento plán však zredukovala.

Len pre zaujímavosť, odhady spoločnosti Samsung sú v  porovnaní s analytickou spoločnosťou IHS Markit skutočne vysoké. Spoločnosť IHS Markit odhaduje, že do konca roka 2020 budú celkovo predané len 3 milióny kusov skladateľných zariadení. Treba ešte spomenúť, že kus trhového koláča si bude chcieť určite uchmatnúť aj Huawei či ďalší výrobcovia. Očakáva sa, že začiatkom novembra predstaví skladateľný smartfón napríklad aj spoločnosť Motorola, ktorá chce marketing postaviť okolo značky „Razr“.

V  súčasnosti je smartfón Galaxy Fold dostupný na viacerých trhoch ako sú napríklad USA, India, Japonsko, Poľsko a Mexiko. Očakáva sa však, že zariadenie čoskoro bude dostupné aj v ďalších regiónoch. Zároveň sa špekuluje, že Samsung sa chystá predstaviť 2. generáciu zariadení Galaxy Fold začiatkom budúceho roka. To by teoreticky mohlo „stlačiť“ aktuálnu cenu zariadenia, a tak zvýšiť predaje „(súčasnej) staršej generácie“. Uvidíme však, či sa spoločnosti podarí naplniť svoj cieľ – 6 miliónov predaných zariadení z produktovej línie Galaxy Fold.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close