SamsungSpravodajstvo

Samsung Galaxy Z Fold 2 – poznáme konečnú cenu zariadenia a aj dátum uvedenia na trh

Nová skladačka od juhokórejského Samsungu neplánuje zraziť svoju cenovku a stať sa dostupnejším zariadením, ako jeho predchodca

Predstavenie nového skladacieho smartfónu Galaxy Z Fold 2 od juhokórejského Samsungu je naozaj za rohom, čo sa odráža aj na klesajúcej cenovke jeho predchodcu, ale aj na neustálom prísune nových informácií o nadchádzajúcej skladačke, ktorá by mala prísť so zásadnými vylepšeniami. Po včerajších uniknutých rendroch nového Galaxy Z Fold 2 sa na internete objavujú informácie o cene zariadenia, ako aj dátum dostupnosti na vybraných trhoch. 

Skladací smartfón bude aj naďalej „exkluzívny“ doplnok

Najnovšie správy z kórejského spravodajského portálu ddaily.co.kr odhaľujú, že nová skladačka Galaxy Z Fold 2 nebude dostupnejšou, ako jeho predchodca. Cenovka zariadenia zostane s najväčšou pravdepodobnosťou nezmenená a to na všetkých trhoch, či už v domácej Kórey, USA, alebo v našich končinách.

Podľa spomínaného kórejského portálu sa bude ďalšia skladačka od Samsungu predávať za 2 398 000 kórejských wonov, čo je ekvivalent minuloročnej cenovky zariadenia Galaxy Fold v čase, keď bolo uvedené na trh. Z tejto informácie tak môžme odvodiť aj cenovku na americkom, poprípade na európskom trhu, ktorá by mala byť už „tradičných“ 1 980 dolárov, respektíve 2 109 eur na našom trhu. 

Samsung bude mať pre fajnšmekrov aj špeciálnu edíciu

Čo by to bolo za exkluzívny drahý smartfón, ak by nebol dostupný v ešte exkluzívnejšej verzii s ešte väčšou cenovkou, však? Samsung ani tentokrát nesklame tých najnáročnejších zákazníkov a nový Galaxy Z Fold 2 ponúkne aj v špeciálnej dizajnérskej verzii Thom Browne Edition. Cena tohto modelu bude údajne na úrovni až 4 miliónov kórejských wonov, čo je v prepočte až 3 350 dolárov. 

Na trh sa dostane už na skorú jeseň

Juhokórejský spravodajský portál ale prišiel aj s ďalšou neočakávanou novinkou – dátumom uvedenia na trh. Vyzerá to tak, že spoločnosť Samsung nezastavila ani pandémia koronavírusu a s predajom novej skladačky to plánuje „roztočiť“ hneď zo začiatku. Galaxy Z Fold 2 sa údajne na domácom trhu v Južnej Kórei začne predávať už 18. septembra, teda aspoň tak znie údajná dohoda medzi Samsungom a miestnymi operátormi. Dátum dostupnosti na ďalších trhoch zatiaľ zverejnený nebol, no môžme očakávať, že pôjde iba o niekoľko týždňový odstup oproti juhokórejskému trhu.

Skladací smartfón Galaxy Z Fold 2 bude predstavený už 5. augusta na virtuálnej konferencii Galaxy Unpacked. Všetky doposiaľ známe informácie o tomto zariadení nájdeš, samozrejme, na našom webe.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close