SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Skladací smartfón Galaxy X od Samsungu bude podľa všetkého predstavený už budúci mesiac

Skladací smartfón od spoločnosti Samsung, známy pod prezývkou Galaxy X, zrejme nemusíme nikomu predstavovať. O skladacom smartfóne od juhokórejského výrobcu počujeme už niekoľko rokov, teda presnejšie od roku 2014, kedy sa na internete objavil prvý prototyp takéhoto smartfónu. Po niekoľkých rokoch sme ale konečne dospeli do bodu, kedy je predstavenie prvého skladacieho smartfónu od spoločnosti Samsung naozaj na dosah.

Ďalšia konferencia je naplánovaná na november

Informácie o predstavení prvého skladacieho smartfónu od Samsungu vyplývajú z Tweetu samotnej spoločnosti, kde zverejnila oficiálnu pozvánku na vývojársku konferenciu v San Francisu, ktorá sa bude konať 7.-8. novembra. Za povšimnutie ale najviac stojí určite šípka nachádzajúca sa vo videu. Tá sa na začiatku videa vyklopí zo zatvoreného stavu a na úplnom konci sa z nej stane rovná zvislá čiara. Podľa expertov je práve toto náznak prichádzajúceho skladacieho smartfónu, ktorý plánuje spoločnosť Samsung predstaviť.

Všetko podľa plánov

I keď sú niektoré zahraničné média voči teórii o skladacom smartfóne, skeptické, my tejto teórii určite veríme. Ak išlo v poslednej dobe všetko podľa plánov, tak predstavenie v tejto časti roka úplne korešponduje s informáciami od generálneho riaditeľa divízie mobilov spoločnosti Samsung, DJ Koha, ktorý nedávno prezradil, že smartfón bude predstavený koncom roka 2018. Na pulty predajní by sa mal tým pádom dostať ale až v roku 2019.

Nebude pre bežných používateľov

Zrejme každému je už teraz jasné, že skladací smartfón Galaxy X nebude určený pre bežných používateľov. Či už z hľadiska funkcií alebo výkonu, smartfón bude patriť medzi svetovú špičku. To ale nehovoríme ešte o jeho cene, ktorá by sa mala podľa analytikov vyšplhať na neuveriteľných 1600 eur (zrejme za základnú verziu). Zatiaľ však nepredbiehajme, keďže oficiálne informácie môžu byť koniec koncov úplne iné.

Zdroj: techradar.com, úvodný obrázok (Nieuwemobiel.nl)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close
Pracovné ponuky